Jak zregenerować paznokcie?

Nasze paznokcie często kruszą się, łamią albo rozdwajają. W ten sposób wołają o pomoc. Czy uda się przywrócić im zdrowy i ładny wygląd?

 

Jedną z częściej występujących przyczyn problemów z paznokciami jest dermatoza zużycia. To przypadłość, którą wywołują czynniki zewnętrzne. Najczęściej winę za dermatozę ponosi bezpośredni kontakt ze środkami czystości i drażniącymi detergentami, których używamy do zmywania i sprzątania. Dermatozy zużycia unikniemy, gdy do prac domowych będziemy używać ochronnych rękawic. Przyczyną problemów z paznokciami mogą też być błędy, które popełniamy wykonując manikiur. Kondycja paznokci staje się słabsza także, gdy w naszej diecie brakuje produktów dostarczających witamin i składników mineralnych.

Gdy przyczyną problemów z paznokciami jest dermatoza czy błędy w ich pielęgnacji, warto sięgnąć po dostępne w drogeriach odżywki. Gdy źle się odżywiamy, dostarczanie składników odżywczych od zewnątrz to kuracja niewystarczająca. Musimy zmienić swoją dietę na bardziej urozmaiconą i sięgnąć jeszcze po witaminy i minerały w tabletkach lub kapsułkach.

Witaminy są substancjami, które najlepiej przyspieszają regenerację paznokci, W suplementach diety nie powinno zabraknąć witaminy A, E, F orz witamin z grupy B. Wśród tych ostatnich niezwykle ważną rolę w kondycji paznokci pełni witamina B7 występująca w preparatach na paznokcie i włosy pod nazwą biotyny. Do odbudowania paznokci potrzebny jest także wapń. To minerał, którego w odżywkach do paznokci oraz w suplementach diety nie może zabraknąć. W odbudowie paznokci bardzo ważną rolę odgrywa krzem. Pierwiastek ten najczęściej pochodzi z wyciągów ze skrzypu polnego albo bambusa.

Tabletki albo kapsułki na paznokcie to preparaty przeznaczone także dla osób, które mają problem z wypadającymi włosami. Składniki odżywcze, których potrzebują paznokcie pokrywają się w dużej części z tymi, których potrzebują włosy. Łykając je dbamy więc jednocześnie o paznokcie i włosy. Warto też wiedzieć, że niektóre ze składników zawartych w preparatach na paznokcie i włosy poprawiają wygląd skóry.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz