Czego potrzebują paznokcie?

Łamiące się paznokcie to bardzo częsty problem. Co robić, aby były zdrowe i piękne?

 Czego nie lubią paznokcie?

Nie lubią między innymi, gdy do ich skracania używamy nożyczek. Nawet specjalne nożyczki lub cążki do paznokci rozwarstwiają płytkę. Paznokcie powinno się skracać pilniczkiem. Nie może tp być jednak metalowy pilnik; wybieramy szklany albo papierowy. Płytka paznokciowa nie lubi także, gdy nakłada się na nią tipsy albo żelowe paznokcie, nie przepada również za hybrydą. Szkodzi jej także długie moczenie w wodzie, detergenty, chemikalia, aceton w zmywaczu do paznokci.

Wzmocnij i zregeneruj paznokcie od zewnątrz

W przypadku zauważenia pierwszych problemów z paznokciami zaczynamy działać szybko. Potrzebnych im składników odżywczych możemy dostarczyć od zewnątrz stosując odżywki. Preparaty te zawierają wapń, magnez, witaminy z grupy B, ceramidy. Odżywki mają postać bezbarwnego lub mlecznego lakieru. Nie tylko odżywiają i regenerują paznokcie, ale także chronią je przed czynnikami zewnętrznymi. Można je stosować nie tylko, gdy już pojawią się problemy, ale także, aby im zapobiec. Warte polecenia są także domowe kuracje. Paznokciom można zafundować kąpiel w podgrzanej oliwie i kilku kropli z soku z cytryny. Taka kąpiel nie tylko je odżywi i wzmocni. Dzięki dodatkowi soku z cytryny przebarwienia na płytkach znikną.

Odżyw je od środka

Składników odżywczych najlepiej jest dostarczać razem z pożywieniem. Czasem jednak trzeba sięgnąć po suplementy diety. W preparatach na paznokcie nie może zabraknąć witaminy A, E, F oraz witaminy B7 nazywanej biotyną. Witaminy w suplementach są zawsze uzupełniane minerałami. Dla paznokci niezwykle ważny jest wapń. Oprócz niego w preparatach na paznokcie znajduje się cynk, żelazo, krzem i selen. Są to składniki, które są niezbędne do utrzymania w dobrej kondycji nie tylko paznokci, ale także włosów.

Zdrowe odżywianie się jest warunkiem koniecznym do utrzymania w dobrej kondycji całego organizmu. Należy więc nie tylko łykać tabletki na paznokcie, ale zadbać też o dobrze zbilansowaną dietę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz