Kiedy paznokciom potrzebna jest pomoc

Wiele kobiet skarży się na kruche paznokcie. Co zrobić, aby były one mocne i zdrowe?

Stosujemy odżywki

Gdy pojawią się problemy z paznokciami na pewien czas należy zrobić im wakacje zarówno od tradycyjnego, jak i hybrydowego lakieru. Przerwa od malowania powinna trwać przynajmniej miesiąc. W tym czasie staramy się poprawić kondycję paznokci malując je specjalnymi odżywkami. Składniki, które powinny znaleźć się w takiej odżywce to:

  • witaminy A i C, gdyż stymulują syntezę keratyny;
  • kolagen;
  • naturalne olejki z kiełków jojoby, pszenicy, soi;
  • wapń;

Paznokcie wzmocnią nie tylko odżywki, które wnikają w głąb płytki, ale także takie, które zabezpieczają je przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zastosować także preparat, który łączy w sobie zalety odżywki z formułą lakieru. Taka odżywka regeneruje płytkę, zabezpiecza ją przed rozdwajaniem się i łamaniem. W składzie takiej odżywki może być na przykład teflon albo diamentowe drobinki. Często w odżywkach są ekstrakty z żywicy. Tego typu odżywki wzmacniają płytkę, ale także wypełniają w niej nierówności.

Łykamy tabletki

W aptekach jest ogromny wybór preparatów na paznokcie. Różnią się one ceną,wielkością opakowania, składnikami. Najnowsze preparaty na paznokcie zawierają w swoim składzie biotynę. Można jej sobie dostarczyć wraz z pożywieniem. Jej źródłem są ryby morskie (jest w naszej diecie zbyt mało), żółtka jaj, warzywa. Bardzo wiele osób ma niedobór biotyny nie tylko dlatego, że je mało wymienionych wyżej produktów. Biotyna jest gorzej przyswajana przez organizm, gdy pijemy dużo kawy i palimy papierosy. Picie dużych ilości kawy wypłukuje z organizmu również wapń. W suplementach diety na paznokcie obok biotyny powinien być również wapń. W preparatach na paznokcie często znajduje się również retinol. W przypadku niedoboru tego związku pełniącego funkcję witaminy A paznokcie mają skłonność do rozdwajania się, stają się kruche i podatne na złamania. Kurację tabletkami stosujemy przez 3 miesiące. Po tym czasie robimy sobie przerwę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz