Gdy paznokcie potrzebują naszej pomocy

Zła dieta, dermatoza to jedne z przyczyn osłabienia paznokci. Jak sobie poradzić z tymi problemami poza zmianą diety na dobrze zbilansowaną?

 

Skuteczny lek na łamiące się, kruche paznokcie łatwiej znajdziemy, gdy ustalimy przyczynę problemów. Na kondycję płytek w dużym stopniu wpływa dieta. Nie może w niej zabraknąć wapnia, witaminy A i E oraz witamin z grupy B. Dobrze odżywionym paznokciom nie brakuje także kwasów omega-3, cynku, siarki, krzemu i keratyny. Nasze codzienne posiłki powinny składać się więc  z ryb morskich, mięsa, razowego pieczywa, płatków owsianych oliwy lub oleju rzepakowego, warzyw i owoców. Gdy nasze posiłki nie zawierają tych produktów albo gdy jemy je bardzo rzadko, to przyczyną problemów z paznokciami jest brak składników odżywczych. Koniecznie więc zmieńmy swoją dietę. Zanim jednak zmienimy swoje żywieniowe zwyczaje, możemy uzupełnić niedobór składników odżywczych suplementami diety. Do wyboru jest obecnie mnóstwo preparatów wspomagających odbudową kondycji paznokci. W składzie tych preparatów znajdują się substancje, których potrzebują nie tylko paznokcie, ale także włosy.

Przyczyną problemów z paznokciami nie zawsze jest źle zbilansowana dieta, kontakt z detergentami i chemikaliami czy błędy popełniane w pielęgnacji. Bardzo często problemy z paznokciami są sygnałem kłopotów ze zdrowiem. Problemy z paznokciami pojawiają się przy anemii, zaburzeniach hormonalnych, kłopotach z pracą tarczycy. Często łamliwe paznokcie są sygnałem atopowego zapalenia skóry albo grzybicy. Dlatego też suplementów diety nie powinniśmy łykać dłużej niż 3 miesiące. W ciągu tych 3 miesięcy kondycja paznokci powinna się poprawić, jeśli nadal będą one w złym stanie to koniecznie musimy zgłosić się do lekarza.

Kondycja paznokcia zależy w dużej mierze od tego, jak się odżywiamy. Gdy organizmowi brakuje witamin i minerałów cierpią na tym paznokcie i włosy. Dlatego też najpierw musimy się przyjrzeć, czy nasza dieta jest zbilansowana. Suplementy diety jej nie zastąpią, a tylko na pewien czas zamaskują problem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz