Jak mieć zdrowe, piękne paznokcie?

Piękne, zdrowe paznokcie to ozdoba kobiecych dłoni. Czego potrzebują paznokcie, aby były powodem do dumy?

 Od czasu do czasu, a przynajmniej raz w roku podczas urlopu nasze paznokcie powinny odpocząć od kolorowych lakierów, akrylu i hybrydy. Bardzo dobrze zrobią im odżywki dobrane do ich potrzeb. Do słabych i łamiących się paznokci warto wybrać odżywki z drobinkami diamentowymi. Tego typu odżywka wspomoże ich naturalny wzrost, utwardzi je i odbuduje. Częstym problemem jest także rozdwajająca się, przesuszona i łamliwa płytka. Takie paznokcie trzeba wzmocnić i zrezygnować. Ich kondycję szybko poprawi odżywka, która zawiera:

  • witaminę A i C. Stymulują one syntezę keratyny, mają także właściwości antyoksydacyjne;
  • metioninę. To aminokwas siarkowy, który jest niezwykle ważnym składnikiem keratyny;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe. Występują one pod nazwą witaminy F. Nawilżają świetnie płytkę;
  • wapń, który je wzmocni.

Dla utrzymania paznokci w dobrej kondycji niezbędny jest nie tylko wapń, ale także inne minerały. Ich niedobór bardzo często jest skutkiem monotonnej diety czy też picia bardzo dużych ilości czarnej kawy. Wtedy pojawia się problem z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Niedobory minerałów można uzupełnić modyfikują swoją dietę. Czasem jednak trzeba sięgnąć po suplementy diety. W ich składzie oprócz wapnia, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin A i C może znaleźć się także biotyna i cynk.

Niedobór witamin i minerałów niekorzystnie wpływa nie tylko na kondycję paznokci. W stanach niedoboru składników odżywczych pogarsza się także kondycja włosów i wygląd cery. Nie ma więc znaczenia jaki preparat w aptece wybierzemy: na włosy czy na paznokcie. Zawierają ona bardzo zbliżone składniki, odżywiają zarówno włosy, paznokcie, skórę.

Sięgając po odżywki i suplementy na paznokcie pamiętajmy, że pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach. Kuracja to najlepsza okazja, aby przyjrzeć się swojej diecie. Posiłki należy układać tak, aby nie zabrakło w nich witamin i minerałów, których potrzebują nie tylko paznokcie.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz