Jakie leki na włosy wybrać?

Na kondycję włosów wpływa nie tylko ich właściwa pielęgnacja. Potrzebują również zbilansowanej diety, która dostarczy im białka, soli mineralnych, witamin i błonnika. Gdy włosy stają się matowe, zaczynają wypadać, warto sięgnąć po suplementy diety.

Zanim sięgniesz po tabletki

Sięgnij po odżywki, których skład został dobrany specjalnie tak, aby poprawić kondycję włosów i zahamować ich wypadanie. Odżywki te można kupić tylko w aptekach. W ich składzie zawarte są składniki, które wzmacniającą cebulki włosów: biotynę, keratynę, kofeinę i wyciąg z korzenia żeń-szenia. Odżywki na włosy należy wcierać w skórę głowy raz dziennie przez miesiąc. Po 30 dniach stosowania kuracji włosy powinny przestać wypadać, powinny być grubsze i gęściejsze.

Kapsułki lub tabletki na włosy

Na wypadające włosy pomóc mogą kapsułki z witaminą C, D3 i witaminą E. Wzmocnią one cebulki włosów. W aptekach dostępne są także preparaty na wypadające włosy, które zawierają także niezbędny dla prawidłowego wzrostu włosów cynk i krzem. Bardzo bogatym źródłem krzemu jest skrzy polny i bambus; dlatego w jednych preparatach na wypadające włosy można znaleźć w składzie ekstrakt z bambusa, w innych będzie to ekstrakt ze skrzypu polnego. Wiele cennych, niezbędnych włosom witamin i minerałów zawiera także pokrzywa. Stąd też w wielu preparatach na włosy jest także wyciąg z pokrzywy. Decydując się na zażywanie suplementów diety na włosy dobrze byłoby wcześniej skonsultować się z lekarzem. To on powinien dobrać właściwy preparat, gdyż nadmiar składników, które zawierają suplementy na włosy może też być dla organizmu szkodliwy.

Spora część leków na wypadające włosy to preparaty dostępne bez recepty. Uzupełniają one niedobór w organizmie składników, których potrzebują włosy. Najczęściej łyka się jedną tabletkę dziennie, chociaż są również i takie, które zażywa się dwa razy dziennie. Kuracja tymi preparatami nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące; gdy kondycja włosów nie poprawi się, trzeba odwiedzić lekarza w celu znalezienia przyczyny ich wypadania.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz