Co robić, gdy wypadają nam włosy?

Sposobem na piękne, błyszczące włosy jest zbilansowana dieta, stosowanie dobrze dobranego do ich potrzeb szamponu i odżywki oraz unikanie inwazyjnych zabiegów fryzjerskich. Gdy mimo stosowania tych rad, włosy są słabe i wypadają – trzeba je wzmocnić.

Suplementy diety na wypadające włosy

Proces wypadania włosów wynikający z niedoboru składników odżywczych można zatrzymać sięgając po suplementy diety. W tabletkach albo kapsułkach do łykania zamknięte zostały wszystkie albo większość składników, których potrzebują włosy. W składzie tych preparatów znajdują się między innymi witaminy z grupy B. Są to witaminy B1, B2, B6 oraz niezwykle cenna dla włosów witamina B7, czyli biotyna. W suplementach diety, które mają wzmocnić włosy i zatrzymać proces ich wypadania często znajdują się także witaminy E i F. Są również preparaty najnowszej generacji, w których składzie znajduje się witamina D; kupując suplementy diety z witaminą D zwróćmy uwagę, czy jest to najlepiej przyswajana przez organizm witamina D3. Dostarczając składników odżywczych poprzez suplementację witamin i minerałów można wybrać również preparaty z wyciągiem ze skrzypu polnego i pokrzywy. Preparaty te wzbogacone są o jeszcze inne składniki. Cieszą się one dużą popularnością, gdyż są naturalne, skuteczne, a do tego mają bardzo atrakcyjną cenę.

Inne sposoby na wypadające włosy

To między innymi kuracje stosowane przez nasze prababcie i babcie. Nie miały one dostępu do suplementów diety, a mimo to miały piękne włosy. Odżywiały je od zewnątrz pijąc na przykład napar z młodych, suszonych liści pokrzywy, który zawiera dużą ilość krzemionki. Napar z pokrzywy można wykorzystać również do płukania włosów po umyciu. Można pić również napar ze skrzypu albo przygotować maskę na włosy z żółtka, oleju rzepakowego/oliwy i soku z cytryny.

Jeśli przyczyną wypadania włosów nie jest anemia, problemy z tarczycą albo inna choroba, domowe kuracje i łykanie tabletek powinno nam pomóc. Stosujemy je nie dłużej jak 3 miesiące, jeśli włosy nadal wypadają, zgłaszamy się do lekarza.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz