Jak mieć zdrowe włosy?

Błędy w pielęgnacji, inwazyjne zabiegi kosmetyczne, stres, ale także zła dieta sprawiają, że włosy zaczynają nam wypadać. Co zrobić, aby przestały wypadać i zawsze w dobrej formie?

 Zacznij od diety

Zbilansowana dieta to jeden ze sposób na to, aby zawsze mieć zdrowe i piękne włosy. Włosom potrzebne jest między innymi białka; zapewnimy je włosom jedząc mięso oraz rośliny strączkowe. W jadłospisie nie powinno zabraknąć także kasz, warzyw i owoców, które są źródłem witamin, pierwiastków mineralnych i błonnika.

Leki na wypadające włosy

Przyczyną niedoboru składników odżywczych niekoniecznie jest tylko mało urozmaicona dieta. Warto więc niezbędnych składników odżywczych dostarczyć włosom sięgając po suplementy diety. Preparaty na włosy bardzo często zawierają witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B6, B12. Preparaty na włosy mogą dostarczać również biotyny. Bardzo często w nowoczesnych preparatach na wypadające , osłabione włosy są także witaminy C i E oraz beta-karoten. Witaminy te to silnie działające antyoksydanty. Apteczne preparaty na włosy zawierają nie tylko witaminy, ale także sole mineralne. Dobra kondycja włosów to między innymi zasługa cynku i krzemu. W preparatach na włosy nie może więc tych składników zabraknąć. Bardzo często krzem pochodzi z wyciągu ze skrzypu polnego albo z bambusa. Do produkcji preparatów na włosy często używany jest także bogaty z witaminy i sole mineralne wyciąg z pokrzywy.

Domowe kuracje

Kurację aptecznymi preparatami można wspomóc sięgając po domowe, sprawdzone kuracje. W skórę głowy można wcierać sok z czarnej rzepy. Jest on bogatym źródłem witamin A, B, C oraz wapnia, potasu i żelaza. Kuracji tabletkami czy też wcierkom z soku z rzepy może towarzyszyć picie naparu ze skrzypu polnego i pokrzywy. Napar z tych ziół można wykorzystać także do płukania włosów.

Preparaty z apteki na wypadające włosy należy stosować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu lub ulotce. Kondycja włosów powinna poprawić się po kilku tygodniach. W przypadku dużych niedoborów witamin i soli mineralnych na efekty trzeba czekać dłużej.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz