Wypadanie włosów: jak można zatrzymać?

Źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne, niewłaściwie wykonany zabieg farbowania, niektóre choroby  i leki, monotonna dieta – to najczęściej występujące przyczyny wypadania włosów. Kondycję włosów można na szczęście w wielu sytuacjach poprawić.

 Dieta, która powstrzyma wypadanie włosów

Zbilansowana dieta to najbardziej skuteczne lekarstwo na wypadające włosy. Nie powinno w niej zabraknąć przede wszystkim mięsa, które jest źródłem potrzebnego włosom białka. Osoby na diecie wegetariańskiej mogą zastąpić mięso roślinami strączkowymi. W posiłkach nie powinno brakować również kasz, kolorowych warzyw, owoców, ryb i olejów roślinnych lub oliwy. Przyczyną wypadania włosów jest nie tylko niedobór białka, ale także witamin A, z grupy B, C, E, H (biotyna) i minerałów (cynku, krzemionki, żelaza). Coraz częściej naukowcy są zdania, że przyczyną wypadania włosów może być również niedobór w organizmie witaminy D3. Być może to dlatego wielu osobom włosy zaczynają wypadać, gdy kończy się zima.

Kuracje na wypadające włosy

Wypadaniu włosów można zaradzić stosują dostępne w sklepach kosmetycznych odżywki albo stosując domowe kuracje. W skórę głowy można wcierać preparat na wypadające włosy z drogerii albo sok z korzenia łopianu, który zawiera dużą ilość wzmacniającej włosy siarki oraz kwas krzemowy. Źródłem krzemionki mogą być także napary ze skrzypu polnego i pokrzywy. Kuracja powinna przynieść efekty po miesiącu. Gdy tak się nie stanie, warto wypróbować suplementy diety. Większość z nich zawiera taurynę, krzem, cynk i żelazo. Są jednak i takie preparaty, które zawierają biotynę, ekstrakty ze skrzypu polnego, pokrzywy, drożdże piwne. Coraz częściej w preparatach na włosy jest także witamina D3. Niektóre zawierają także błonnik.

Stosując kurację na wypadające włosy należy zadbać o ich właściwą pielęgnację. Podczas jej trwania warto zrezygnować z mycia włosów szamponem, który zawiera siarczyny. Szampon bez siarczynów można kupić w dobrych salonach fryzjerskich. Siarczynów nie ma również w szamponach dla dzieci.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz