Gdy nadmiernie wypadają włosy

Problemy z wypadającymi włosami bardzo często pojawiają się wiosną. O tej porze roku wiele osób ma niedobór witamin i minerałów. Odbija się to na kondycji cebulek włosowych. W efekcie włosy są cieńsze, zaczynają przedwcześnie wypadać. Warto sobie pomoc sięgając po leki z apteki.

Leki oparte na ziołach

Gdy włosy potrzebują silnej regeneracji warto sięgnąć po preparaty, które zawierają wyciąg ze skrzypu polnego. Zawarty w nim skrzyp pomaga odżywić cebulki włosowe i odbudować dobrą kondycję włosów. W aptekach dostępne są także preparaty, które zawierają nie tylko wyciąg ze skrzypu, ale także ekstrakt z pokrzywy oraz błonnik. Dzięki tym dodatkowym składnikom organizm dostaje więcej składników odżywczych. Z uwagi na obecność w tych preparatach oczyszczającego organizm błonnika możliwa jest kontrola wagi. Warto wiedzieć, że składniki, które zawierają preparaty na wypadające włosy nie tylko powstrzymują proces ich wypadania, ale poprawiają także kondycję paznokci i cery. Działają na organizm kompleksowo.

Witaminy i minerały

Wiosną bardzo często odczuwamy niedobór składników mineralnych. O tej porze roku trudno je uzupełnić zmieniając dietę na bardziej urozmaiconą. Dlatego na wiosnę warto sięgnąć po dostępne w aptekach bez recepty suplementy diety. Te na włosy zawierają składniki, których cebulki włosowe potrzebują najbardziej. Powinny zawierać witaminy z grupy B, witaminę C, D3,E i F. W preparatach tych powinien znajdować się również cynk. Bardzo często dodawana jest do nich także miedź, która stymuluje produkcję melaniny. Preparaty na wypadające włosy z dodatkiem miedzi zapobiegają dodatkowo ich siwieniu. W suplementach na włosy może znajdować się również selen.

Kuracja preparatami na włosy powinna trwać około 3 miesięcy. W zależności od preparaty tabletki lub kapsułki łyka się raz lub dwa razy dziennie. Zalecanej dawki nie można przekraczać, nadmierne ilość składników w nich zawartych może szkodzić. Przed zażyciem ich po raz pierwszy należy przeczytać dołączoną do nich ulotkę informacyjną.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz