Leki na wypadanie włosów

Wypadanie włosów dotyka kobiety i mężczyzn. Może dotknąć osoby w każdym wieku. Jakie są przyczyny ich wypadania? Czy proces ten można zatrzymać?

 Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest wiele i są one bardzo różne. Przyczyną wypadania włosów mogą być na przykład niektóre choroby. Często wypadające włosy są oznaką problemów z tarczycą. Bardzo często kurację wzmacniającą włosy powinny przeprowadzić kobiety w okresie menopauzy; burza hormonalna w tym okresie życia kobiety może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Włosy mogą wypadać także na skutek:

  • zażywania leków; przyczyną wypadania włosów może być nadużywanie sprzedawanych bez recepty leków przeciwbólowych;
  • niedoboru witamin A, z grupy B, E i F oraz minerałów: cynku, krzemu, żelaza;
  • błędów pielęgnacyjnych i częstego wykonywania inwazyjnych zabiegów fryzjerskich;

 

Jak zastopować wypadanie włosów?

Można rozpocząć od ustalenia przyczyny ich wypadania. Pomoże w tym dermatolog lub trycholog. Jeżeli przyczyną wypadania włosów leżą po stronie kondycji zdrowotnej, to należy w pierwszej kolejności zająć się leczeniem podstawowej choroby. Po rozpoczęciu leczenia, określeniu sposobu pielęgnacji włosów, ich kondycja powinna ulec poprawie. W przypadku, gdy wina wypadających włosów wynika z braku witamin i minerałów trzeba je uzupełnić sięgając po suplementy diety. Suplementy diety na wypadające włosy zawierają składniki, których cebulki włosowe potrzebują najbardziej. Są to między innymi witaminy z grupy B, beta-karoten, który jest prowitaminą A oraz witaminy E i F. Coraz częściej do preparatów na włosy dodawana jest także witamina H. Witamina ta nazywana jest również biotyną. W tabletkach albo w kapsułkach na włosy nie może zabraknąć także soli mineralnych, przede wszystkim cynku i krzemu. Bardzo często preparaty na włosy zawierają również miedź i selen.

Na kondycję włosów wpływa wiele czynników. Proces wypadania włosów można zatrzymać zmieniając tryb życia. Gdy to nie pomoże trzeba sięgnąć po suplementy diety.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz