Co robić, gdy wypadają nam włosy?

Problem z włosami w równym stopniu dotyka kobiety i mężczyzn. Kondycja włosów jest zależna nie tylko od kosmetyków używanych do ich pielęgnacji, ale także od tego, co jemy. Wypadanie włosów świadczyć o niedoborze w organizmie różnych witamin i minerałów.

Witaminy i minerały, których potrzebują włosy

Na kondycji cebulek włosowych bardzo niekorzystnie odbija się stres. Silne emocje, długotrwałe napięcie sprawiają, że włosy są słabiej odżywione; składnikiem, którego brakuje im w takiej sytuacji jest magnez. Można temu zaradzić stosując suplementy diety z magnezem. Pomoże również picie wody mineralnej wzbogaconej magnezem. Włosy mogą być słabiej odżywione i ukrwione także na skutek anemii. W tej jednak sytuacji trzeba przede wszystkim zająć się leczeniem podstawowej dolegliwości. W leczeniu anemii stosowane są preparaty żelaza. Gdy schorzenie to zostanie wyleczone, poprawie ulegnie także kondycja włosów.

Zioła na włosy

W wielu ziołach zawarte są składniki, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosów. W aptekach i sklepach zielarskich dostępne są między innymi preparaty, które w swoim składzie zawierają ekstrakt ze skrzypu polnego i pokrzywy. Odżywiają one cebulki włosowe dostarczając im między innymi witamin z grupy B, beta-karotenu, cynku i krzemu czyli składników, które odżywiają cebulki włosów. Kondycję włosów wzmacniają także preparaty, które zawierają biotynę. Wiele preparatów na włosy zawiera w swoim składzie także miedź. Wpływa ona ni tylko na kondycję włosów, ale zapobiega także ich siwieniu. Ziołowe preparaty zna włosy są skuteczne, ale kuracja wymaga cierpliwości. Należy je stosować do trzech miesięcy. Plusem zażywania suplementów na włosy jest także to, że razem z kondycją włosów poprawia się wygląd cery i kondycja paznokci.

Preparaty na włosy z apteki lub zielarni powinny być uzupełnieniem racjonalnej diety. Warto po nie sięgnąć na przykład na wiosnę, gdy na skutek mało urozmaiconej diety w okresie zimy w organizmie może brakować witamin i  składników mineralnych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz