Kuracje, które wzmocnią włosy

Najwięksi wrogowie cebulek i mieszków włosowych to: stosowanie kosmetyków niedopasowanych do ich potrzeb, monotonna dieta, farbowanie, stres, niektóre leki i choroby, zmiany hormonalne, zanieczyszczone środowisko. Proces wypadania włosów w wielu sytuacjach można zatrzymać. Po zakończeniu kuracji powinny one nie tylko przestać wypadać, ale także powinno być ich na czuprynie zdecydowanie więcej.

To jest ważne!

Najważniejsza jest oczywiście zbilansowana dieta. W posiłkach nie powinna zabraknąć chudego mięsa (można część zastąpić roślinami strączkowymi), ryb, warzyw i owoców, kasz, orzechów, oliwy. Zawierają one białko, duże dawki niezbędnych dla włosów witamin i soli mineralnych, błonnik.

Leki na wypadające włosy

Gdy włosy są matowe, gdy zaczynają wypadać, trzeba sięgnąć po suplementy diety. Mogą one zawierać na przykład taurynę. To aminokwas, który pobudza procesy powstawania nowych włosów. Innym aminokwasem, który można znajdować się w preparatach na włosy jest cystyna. W procesie wytwarzania włosa bierze udział także cynk; stąd w suplementach diety na włosy znajduje się również cynk. Niektóre preparaty na wypadające włosy zawierają wyciągi z pokrzywy i skrzypu polnego, inne z kolei zostały wzbogacone ekstraktem z prosa. W aptekach dostępne są również preparaty z witaminą D3. Witamina ta sprawia, że włos dłużej utrzymuje się w cebulce. Preparaty na wypadające włosy z dodatkiem witaminy D3 są nowością na rynku.

Na wypadające włosy pomogą zioła

W skórę głowy można wcierać gotowe preparaty na wypadające włosy, ale można także wykorzystać domowe sposoby. Domowe kuracje na osłabione włosy można stosować jako dodatkową formę terapii suplementami diety, ale można je wykonywać także zapobiegawczo. Cebulki włosów odżywi między innymi wcierany regularnie sok z czarnej rzepy. Czarna rzepa zawiera duże ilości witamin A, B i C oraz minerałów: wapnia, potasu, fosforu i żelaza.

Gdy mimo łykania suplementów diety i ziołowych wcierek, włosy nadal są słabe, łamią się i wypadają, wtedy trzeba odwiedzić dermatologa.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz