Nadmiernie wypadające włosy: co można zrobić?

Kuracja wzmacniająca włosy przyda się, gdy po każdym przeciągnięciu włosów dłonią w ręce pozostają 2-3. Dlaczego włosy wypadają? Jaka jest skuteczna terapia wzmacniająca?

Łysienie często jest dziedziczne. Jego przyczyną bywają jednak także zła dieta, zaburzenia hormonalne, leki, niektóre choroby, stres, palenie papierosów. Proces ten można zatrzymać nie tylko zmieniając tryb swojego życia i lecząc podstawową dolegliwość.

Kuracja tabletkami

We wczesnym stadium łysienia typu męskiego stosuje się środki, które blokują przekształcanie się testosteronu w DHT. W lekach na łysienie dostępnych na receptę znajduje się minoxidil lub finasteryd. Ten pierwszy związek stosowany był początkowo w lekach na nadciśnienie. Okazało się, że dodatkowo stymuluje mieszki włosowe. Zaczęto więc stosować go również w leczeniu łysienia. Leki z minoxidilem stosuje się doustnie (są również preparaty z minoxidilem do stosowania zewnętrznego), włosy przestają wypadać po około dwóch miesiącach; odrastać zaczynają po czterech miesiącach. Preparaty z minoxidilem stosuje się u kobiet i mężczyzn. Finasteryd zawierają tabletki doustne. Pierwsze efekty zażywania tabletek z finasterydem powinny pojawić się po trzech miesiącach. Koszt miesięcznej kuracji jednym z tych preparatów to około 150 złotych.

Terapia wspomagająca

Kurację tabletkami warto wspomóc sięgając po odżywki do włosów. Powinny one zawierać: witaminy A, E i B6, keratynę, cynk, proteiny. Preparaty na wzmocnienie włosów powinny zawierać także placenty (wyciąg z łożyska zwierzęcego) i cystynę – aminokwas, który dostarcza potrzebnej do budowy włosa siarkę. Kurację należy kontynuować przynajmniej przez trzy miesiące. Jej miesięczny koszt to około 160 złotych.

Porostowi włosów sprzyjają także zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych. Jest to między innymi zabieg mezoterapii skóry głowy, który polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednio dobranych leków. Z reguły konieczne jest wykonanie czterech, sześciu zabiegów. Jeden kosztuje od 100 do 250 złotych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz