Ubezpieczenie NNW – czy warto wykupić dodatkową polisę?

Ubezpieczenie NNW - czy warto wykupić dodatkową polisę?Wiele osób nie decyduje się na rozszerzenie swojego pakietu ochronnego o ubezpieczenie NNW, tłumacząc to sobie tym, że zakres oferowanej w tym przypadku ochrony pokrywa się z tym, co oferuje polisa OC. W praktyce okazuje się to ewidentnym błędem.

 Co to jest NNW?

W odróżnieniu od polisy OC, ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, zatem to kierowca decyduje o tym, czy podpisze umowę, czy nie. Pozorne oszczędności to kolejny aspekt, który przemawia za tym, żeby nie kupować dodatkowego produktu. Słowo ”pozorne” zostało w tym miejscu użyte celowo, bowiem po szkodzie najczęściej okazuje się, że kilka dodatkowych złotych, wydanych na ubezpieczenie, pozwoliłoby zaoszczędzić ogromną kwotę.

Szeroki zakres polisy pokrywa uszczerbek na zdrowiu, powstały nawet w niecodziennych sytuacjach. Kontuzja przy wsiadaniu bądź przy wysiadaniu z samochodu, podczas naprawy pojazdu, w trakcie przebywania w zaparkowanym pojeździe czy nawet podczas załadunku bądź rozładunku holowanej przyczepy. Co niezwykle istotne, ochrona obejmuje nie tylko kierowcę, ale także wszystkich pasażerów, rzecz jasna w liczbie, która została przewidziana w zawartej umowie.

Dla kogo jest NNW?

Wymienione przykłady stanowią ledwie początek bardzo długiej listy sytuacji, w których ubezpieczony może liczyć na wsparcie. Kto powinien pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia NNW? Każdy, kto chce zapewnić sobie finansową ochronę w razie wystąpienia nieprzewidzianego wypadku, a w szczególności: kierowcy (nie tylko zawodowi), osoby aktywne i uprawiające sport szczególnie narażający na ryzyko wystąpienia kontuzji oraz osoby starsze. Warto zapamiętać, że wypadki chodzą po ludziach, a koszty leczenia mogą dosłownie zrujnować domowy budżet, w szczególności, gdy konieczne okazuje się podjęcie leczenia ponadstandardowego. W przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, każdego miesiąca, ubezpieczyciel będzie wypłacał poszkodowanemu świadczenie w kwocie, która figuruje w zawartej umowie. Czy nie lepiej zapewnić sobie poczucie świętego spokoju, tym bardziej, że nie kosztuje to wiele? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz