Salon kosmetyczny – zabiegi podologiczne

Dobry salon kosmetyczny musi oferować szeroki zakres zabiegów. Aby zdobyć wielu klientów nie można się dzisiaj ograniczać jedynie do zabiegów na twarz, czy masaży.

Stąd w wielu salonach oferowane są również zabiegi podologiczne. Dzięki tak szerokiej ofercie możemy zyskać znacznie więcej klientów. Ale co powinno się znaleźć na wyposażeniu salonu, aby wykonywanie tych zabiegów było możliwe?

Medycyna estetyczna

Podologia jest działem medycyny estetycznej. Specjaliści, którzy zdobyli tytuł podologa są w stanie wykonywać nie tylko zabiegi pielęgnacyjne na stopach, ale także leczyć zmiany pojawiające się na stopach. Bardzo często klientami podologa są więc osoby, którym pęka skóra na piętach lub wrastają im paznokcie. Zabiegi wykonywane przez podologa nie są inwazyjne, ale doskonale rozwiązują większość problemów, z którymi zgłaszają się klienci. W ofercie znajdą się więc między innymi zabiegi:
– usuwanie modzeli;
– usuwanie odcisków;
– zabieg pedicure obejmujący również malowanie paznokci lakierem.

Wyposażenie gabinetu

Salon kosmetyczny – zabiegi podologiczneWyposażenie gabinetu, w którym będziemy wykonywać zabiegi podologiczne musi więc składać się nie tylko z kosmetyków pielęgnacyjnych, ale także preparatów leczniczych i specjalistycznych narzędzi. Na wyposażeniu nie może zabraknąć:
– bocznych i czołowych cęgów – stosowane u pacjentów z wrastającymi paznokciami;
– cążków do usuwania skórek;
– pilnika kątowego;
– frezów próżniowych;
– ścinaków służących do ścierania zgrubiałego naskórka.

Kolejny element wyposażenia gabinetu świadczącego usługi podologiczne to profesjonalne kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji stóp. Wśród nich powinny znaleźć się także kosmetyki o działaniu antygrzybiczym i antybakteryjnym oraz preparaty do dezynfekcji. Nie należy zapomnieć także o zakupieniu specjalnego fotelu do wykonywania nie tylko zabiegów podologicznych, ale także pedicure. Profesjonalne narzędzia zapewniają bezpieczne wykonywanie zabiegów pedologicznych. Świadczone przez nas usługi muszą stać na bardzo wysokim poziomie, wtedy na pewno nasz salon będzie cieszył się dużą popularnością wśród klientów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz