Implanty – oferta nowoczesnych gabinetów dentystycznych

Gabinety stomatologiczne to chyba w chwili obecnej najczęściej spotykane gabinety lekarskie. Przy tak dużej liczbie gabinetów, aby przyciągnąć pacjentów trzeba pomyśleć o świadczeniu usług wysokiej jakości oraz usług z górnej półki.

Wśród nich na pewno znajdą się implanty. Pamiętajmy, że stają się one coraz tańsze, pozwala sobie więc na nie coraz więcej pacjentów.

Czym jest implant?

Czym jest implant? Otóż jest to po prostu śrubka, która zastępuje korzeń zębowy. Implanty najczęściej wykonywane są z tytanu, są one uważane z najlepsze spośród oferowanych implantów. Stomatolog wkręca śrubkę w miejsce, w którym wcześniej znajdował się ząb. Później na śrubkę trzeba założyć łącznik. Dopiero na nim osadzić można sztuczną koronę zęba. Mimo że są to sztuczne zęby wyglądają one bardzo naturalnie. Na implanty decydują się więc osoby, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie.

Wykonanie implantów

Jeśli zamierzamy zająć się wykonywaniem implantów, nie zapominajmy, że konieczne będzie odpowiednie wyposażenie gabinetu. Przede wszystkim musi się w nim znaleźć urządzenie, które umożliwi wykonanie panoramicznego zdjęcia żuchwy i szczęki. Oczywiście pacjent może wykonać zdjęcie w innym gabinecie, ale dla wygody pacjenta powinniśmy takie urządzenie zakupić. My sami także odniesiemy z tego korzyści finansowe. Czasem przed założeniem implantów trzeba wykonać pacjentowi tomografię komputerową. Tomograf jest urządzeniem drogim, raczej więc nie będziemy jej wykonywali w swoim gabinecie. Dlatego powinniśmy nawiązać współpracę z dużą przychodnią stomatologiczną dysponującą tomografem komputerowym. Po nawiązaniu współpracy będziemy mogli do niej odsyłać pacjentów na wykonanie badania. Warunkiem dobrej współpracy jest jednak obsługiwanie naszych pacjentów bez oczekiwania w długich kolejkach.

Duże umiejętności

Implanty – oferta nowoczesnych gabinetów dentystycznychWszczepianie implantów wymaga od nas dużych umiejętności i wiedzy. Dlatego konieczny będzie udział w szkoleniach. Oczywiste jest, że dobry lekarz stomatolog, który chce mieć dużo pacjentów nie może poprzestać na udziale w jednym tylko szkoleniu, ale musi ciągle się dokształcać.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz