Salon kosmetyczny: zabiegi podologiczne

W dobrym salonie kosmetycznym klienci mogą liczyć nie tylko na depilację, maseczkę na twarz czy manicure. Nieodłącznym elementem oferty są również zabiegi podologiczne, które sprawiają, że zakres usług w takim salonie kosmetycznym jest dużo szerszy, a każda klienta znajdzie w salonie to, czego w danym momencie potrzebuje.

Pojawia się jednak pytanie w co musi być wyposażony salon kosmetyczny, aby przeprowadzenie zabiegów podologicznych było w ogóle możliwe?

Podologia

Podologia to dziedzina medycyny estetycznej. Stawia sobie ona za cel leczenie wszelkich zniekształceń, które mogą pojawić się na naszych stopach. Zajmuje się również leczeniem przeróżnych dolegliwości tej części ciała. Do pedologa można udać się wówczas, gdy problemem są wzrastające paznokcie czy wyjątkowo mocno pękająca skóra na piętach. Oprócz tego do zabiegów zalicza się:

  • pedicure;
  • peeling;
  • masaże.

Odpowiedni sprzęt

Salon kosmetyczny: zabiegi podologiczneNajważniejszym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego, w ofercie którego mają znaleźć się również zabiegi podologiczne są obcążki, lakiery i specjalne odżywki dostosowane do paznokci z różnymi problemami. Koniecznie trzeba zakupić profesjonalne kosmetyki nie tylko do pielęgnacji, ale też czyszczenia stóp. Nie jest to oczywiście wszystko, co pozwoli świadczyć kompleksowe usługi podologiczne. Konieczne są również:

  • cęgi, za pomocą których można usunąć wrastające paznokcie;
  • pilniki dwustronne;
  • dłutka do pedicure;
  • ścinaki, za pomocą których ściera się zgrubiały naskórek z pięt – powinny być wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej;
  • dłutka do odsuwania skórek – najlepsze są te drewniane. Absolutnie nie wolno sięgać po te zrobione z metalu. Będą one bowiem uszkadzały płytkę paznokcia;
  • separatory do pedicure.

Jeżeli gabinet ma świadczyć usługi na najwyższym poziomie, konieczne jest zaopatrzenie się również w rozmaite frezarki. Sprawiają one, że wykonywane zabiegi są jeszcze bardziej dokładne, a klient, który zdecydował się z nich korzystać opuszcza salon z jeszcze większym zadowoleniem. Salon kosmetyczny to doskonały pomysł na własny biznes. Trzeba jednak pamiętać, że odniesie sukces tylko wówczas, gdy świadczył będzie usługi na najwyższym poziomie.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz