Salon piękności dla psów i kotów

Salony, w których wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne dla naszych czworonożnych pupili stają się bardzo popularne. Większości z nich prosperuje bardzo dobrze. Może więc warto pomyśleć o prowadzeniu takiego salonu? Prowadzenie salonu piękności dla psów i kotów może być doskonałym pomysłem na prowadzenie własnej działalności usługowej. Jako właściciele takiego zakładu na pewno sprawdzą się osoby, które lubią zwierzęta.

Zanim jednak otworzymy salon niezbędne jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Aby zostać grommerem, czyli profesjonalistą od strzyżenia i pielęgnacji psów i kotów trzeba ukończyć kurs. Posiadając dyplom ukończenia kursu możemy zacząć przygotowania do otwarcia salonu.

Jakie usługi możemy zaoferować w swoim salonie?

Salony piękności dla psów i kotów mogą oferować bardzo szeroki zakres usług pielęgnacyjnych. Większość właścicieli tych zwierząt przyprowadza je do salonu piękności, aby grommer zajął się:
– kąpielą;
– strzyżeniem;
– trymowaniem sierści;
– obcinaniem pazurów;
– czyszczeniem uszu;
– kąpielą.
Zabiegi te są podstawowe, muszą być wykonywane w każdym salonie. Ale oprócz nich możemy zaoferować również wykonywanie:
– antyalergicznej kąpieli;
– masażu relaksacyjnego.

Salon stacjonarny czy mobilny?

Na rynku dominują salony stacjonarne. Nie brakuje jednak grommerów, którzy swoje usługi wykonują bezpośrednio u klientów. W zależności więc od swoich możliwości możemy wybrać usługi mobilne lub stacjonarne. Możemy też połączyć oba ich rodzaje. Łącząc usługi stacjonarne z mobilnymi na pewno zyskamy więcej klientów. Świadczenie usług wyłącznie mobilnych to rozwiązanie korzystne dla osób, które nie mogą znaleźć lokalu na swoją działalność.

Jakie cechy charakteru powinien posiadać grommer?

Salon piękności dla psów i kotówPrzede wszystkim grommer musi kochać zwierzęta. W zawodzie tym nie sprawdzi się osoba, która nie tylko nie lubi zwierząt, ale także, która się ich boi. Poczucie dobrego smaku w przypadku grommera jest bardzo pożądaną cechą. Strzyżenie musi dodawać urody, a nie oszpecać psy lub koty. Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez profesjonalnych grommerów będą coraz bardziej dochodowe.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz