Zakładanie salonu fryzjerskiego

Zakładanie salonu fryzjerskiego

Osoby przedsiębiorcze bardzo często decydują się na otworzenie własnej firmy. Do firm, które są zakładane wyjątkowo często należą salony fryzjerskie. Otwarcie salonu pochłania spore środki finansowe, ale w przyszłości może on przynosić spore zyski.

Rejestrowanie firmy

Najlepszą formą prowadzenia salonu fryzjerskiego jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Wbrew nazwie w salonie można zatrudniać pracowników. Wszelkie formalności związane z założeniem tego typu działalności załatwia się wypełniając wniosek CEIDG dostępny w urzędzie miasta lub gminy. Do tego przy zakładaniu jednoosobowej działalności gospodarczej niezbędne jest złożenie wniosków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przepisy sanitarne

Wykonywanie usług fryzjerskich jest możliwe tylko w lokalu, który spełnia wymogi określone przez sanepid. Stąd też konieczne jest wydzielenie w salonie odrębnych powierzchni przeznaczonych na:
– poczekalnię;
– stanowisko do mycia;
– zabiegi strzyżenia i farbowania włosów;
– przechowywanie niezbędnych kosmetyków, czystej i brudnej bielizny, środków czystości.
Lokal powinie mieć zapewniony dostęp do zimnej i ciepłej wody oraz do sieci kanalizacyjnej. Przed otwarciem salonu zostanie w nim przeprowadzona kontrola przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W salonie musi więc być bardzo czysto.

Reklama

Na rynku usług fryzjerskich panuje bardzo duża konkurencja. Otwierając nowy salon należy więc zadbać o jego promocję na rynku. Nad wejściem do lokalu musi się więc znaleźć przyciągający wzrok szyld. Salon można promować również w lokalnych mediach, na portalach społecznościowych. Bardzo skuteczną i tanią formą reklamy są ulotki. Warto założyć także łatwą w obsłudze stronę internetową. Na stronie nie może zabraknąć zakładki „Galeria” ze zdjęciami fryzur wykonywanych w salonie. Skutecznie działa także tak zwana poczta pantoflowa.

Mimo dużej konkurencji, która panuje na rynku usług fryzjerskich salon z miłą i profesjonalną obsługą ma bardzo duże szanse na odniesienie sukcesu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz