Jak wyposażyć stanowisko do manicure?

Z usług salonów kosmetycznych korzysta nie tylko mnóstwo kobiet, ale także i mężczyzn. Zabiegi pielęgnacyjne na twarz są w nich standardem. Ale dobry salon kosmetyczny musi oferować więcej zabiegów. Do tych, które są wykonywane niemal obowiązkowo w każdym salonie należy manicure. Bardzo często to właśnie ten zabieg przyciąga najwięcej klientów. Jakie wyposażenie powinno znaleźć się na stanowisku do manicure? Jakie sprzęty zapewnią profesjonalną obsługę, a jednocześnie wpłyną na komfort pracy manikiurzystki?

Aby móc wykonywać manicure musimy dysponować dość dużą powierzchnią. Zabieg ten nie może być bowiem wykonywany w tym samym pomieszczeniu, w którym wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne na twarz, czy masaże. Trzeba również zakupić tak sprzęt, który zapewni komfort nie tylko klientom, ale również wykonującej zabieg manikiurzystce.

Działalność

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją działalność nie muszą zaczynać od zakupienia pełnego wyposażenia do wykonywania manicure. Wystarczą jedynie najbardziej podstawowe sprzęty i narzędzia. Do niezbędnych należą:
stolik do manicure. Musi się na nim znaleźć lampka o regulowanej wysokości oraz specjalna podpórka dla ręki oraz pochłaniacz pyłu;
– obrotowy fotel z oparciem dla manikiurzystki;
– komfortowy fotel dla klientki;
– półka lub stolik na lakiery i środki pielęgnacyjne do paznokci;
– zamykany kosz na śmieci.

Narzędzia

Jak wyposażyć stanowisko do manicure?Same meble nie umożliwiają wykonywania manicure. Stąd konieczność zakupu niezbędnych narzędzi. Na stanowisku do manicure nie może więc zabraknąć:
– hebelka lub frezarki;
– pilniczków – minimum trzy sztuki, które będą się od siebie różnic ziarnistością. W gabinetach kosmetycznych nie można stosować pilniczków metalowych. Dopuszczalne są jedynie pilniczki z tworzywa sztucznego lub ze szkła;
– polerek – także o różnej ziarnistości;
– kopytka wykonanego ze stali nierdzewnej;
– patyczków do odsuwania skórek – wolno używać jedynie wykonanych z drewna;
– bezpyłowych wacików.
Wyposażenie uzupełniamy o lakiery podkładowe, utwardzacze do lakieru i bezacetonowy zmywacz.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz