Czego nie załatwimy przez Internet

Istnieją takie produkty jak i usługi, których lepiej w Internecie nie zamawiać. Oczywiście zawsze jest taka możliwość, ale czasem lepiej nie ryzykować i kupić coś w tradycyjnym sklepie, gdzie zawsze możemy obejrzeć dany towar i ocenić jego wykonanie. Do takich produktów na pewno należy sprzęt medyczny, w który zaopatrują się prywatne kliniki.

Każdy właściciel takiej placówki nie pozwoli sobie na koszty poniesione z zakupem nieodpowiednich artykułów. Wszystko powinno zostać załatwione na żywo z producentem, gdyż zawsze lepiej poznać osobiście drugą stronę transakcji.

Handel

Zwiększa to obopólne zaufanie i sprawia, że handel przebiega w miłej atmosferze, wiemy także do kogo się zwracamy w razie jakichkolwiek problemów, w przypadku zakupów w Internecie jest to tylko druga osoba z którą możemy wymienić parę maili, ewentualnie zatelefonować. Również korzystając z usług biura podróży lepiej jest się wybrać do jednego z punktów i porozmawiać o ofercie danej wycieczki i dowiedzieć się wszystkich szczegółów od razu. Jest to bardzo dobra opcja, jeżeli nam się spieszy i nie mamy czasu, aby czekać, aż ktoś odpisze na naszego maila. W niektórych przypadkach może to trwać nawet kilka dni, a takiego lekceważenia klienci nigdy nie lubią i nie jest to tolerowane zachowanie. Usługi dla ludności powinny być świadczone na jak najwyższym poziomie, gdyż jeżeli klient zostanie raz źle potraktowany to już nie wróci do danego miejsca.

Doradztwo zawodowe

Kompletnym nieporozumieniem jest już, gdy doradztwo zawodowe jest prowadzone przez Internet. Jest to niezrozumiałe, gdyż nie ma okazji porozmawiać z osobą szukającą pracy, a przecież dobry kontakt w tego typu sprawach jest najważniejszy. Przecież nie da się ocenić, czy dana osoba nadaje się na sprzedawcę, jeżeli nie miało się z nią bezpośredniego kontaktu. Nie można za pośrednictwem Internetu czy dana osoba ma dobrą prezencję i jest komunikatywna. Kupując wyposażenie biura także nie da się załatwić wszystkie przez Internet, gdyż niektóre meble muszą być wykonane na wymiar i stolarz musi osobiście zdobyć wszystkie potrzebne wymiary, jedynie sprzęt elektroniczny, który oferują sklepy komputerowe można zakupić przez sieć.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz