Czy katalogi firm są rzeczywiście niezbędne?

Bardzo wiele osób poszukując interesujących ich produktów lub usług nie korzysta z katalogu firm, albo sporadycznie do niego zagląda. Niektórzy ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, że coś takiego istnieje, ponieważ przywiązani są do tradycyjnych form zakupów.

Niemniej jednak czasem warto wejść w katalog firm i tam poszukać interesujących nas pozycji. O ile ofertę sklepów internetowych znajdziemy wszędzie i z łatwością zakupimy rzeczy, które nas interesują, o tyle dużo trudniej znaleźć jest profesjonalne studio masażu lub firmy energetyczne, które w swojej ofercie mają najlepszej jakości złącza kablowe, ograniczniki przepięć i inne podobne akcesoria.

Korepetycje

Także gdy potrzebne nam są korepetycje to ciężko znaleźć coś konkretnego za pomocą tradycyjnej wyszukiwarki, w katalogu firm znajdziemy dziesiątki ofert, z których wybrać będziemy mogli te najbardziej interesujące. Duże firmy potrzebujące pracowników o najwyższych umiejętnościach czasem nie mają swoich łowców głów, dlatego poszukują ich w sieci. Headhunterzy jest to w miarę młody zawód, ale cieszący się niezwykłą popularnością. Duże przedsiębiorstwa zlecają takiemu człowiekowi wyszukiwanie najlepszych pracowników w konkurencyjnych koncernach i namawianie go, by przeszedł do ich firm. W katalogu firm znajdziemy kilkanaście takich, które ułatwią nam pozyskanie nowych i kompetentnych pracowników.

Małe firmy

Na takich stronach internetowych swoją działalność o wiele łatwiej mogą zareklamować małe firmy, w Google nigdy nie znajdą się one na czołowych pozycjach, natomiast w katalogu mają taką szansę, dlatego coraz więcej firm, których produkcja jest niewielka oferują swoje usługi w katalogu opisując swoją podstawową działalność. Również małe komisy samochodowe nie mogące się równać do takiego tworu jakim jest autogiełda, na której oferuje się setki samochodów chętnie umieszczają swoje dane w katalogu. Małe biura reklamowe, dla których projektowanie reklam ma zapewnić cały zysk muszą walczyć o każdego klienta, co przejawia się także wstawieniem swojego profilu w katalogu. Ludzie dzięki temu mają szerszy wybór i często mogą znaleźć lepsze oferty.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz