Czy warto się szkolić?

 

Czy warto się szkolić?Placówek, które mają w swojej ofercie różnego rodzaju szkolenia i kursy nie brakuje na rynku. Czy są one konieczne? Czy jest w ogóle na nie zainteresowanie? Czy takie szkolenia maja sens i czy liczą się na rynku pracy? Tak, tak, tak, tak. Niewątpliwie tak. Obecna sytuacja nie zapewnia ciepłego etatu od początku pracy zawodowej po emeryturę. Szkolenia są więc jedynym sposobem na zmianę kwalifikacji i podniesienie umiejętności zawodowych. Wśród szkoleń, jakie znajdują się w ofercie ośrodków szkoleniowych znajdziemy nie tylko szkolenie trenerskie czy szkolenie biznesowe. Podstawą szkoleń są szkolenia zawodowe i językowe. W wielu placówkach proponuje się kursy komputerowe i obsługi maszyn.

Kwalifikacje zawodowe

Wszystkie one służą podniesieniu kwalifikacji zawodowych. Zakres każdego rodzaju szkolenia czy kursu jest z góry ustalony. Tematykę podaje się jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Każdy kurs ma określona liczbę godzin wykładów teoretycznych. Prawie każdy kurs i szkolenie zapewnia także szkolenie praktyczne. Czy to szkolenie trenerskie czy kurs obsługi komputera każdy kursant ma okazję w praktyce, wykorzystać zdobyta na kursie wiedzę. Każdy ukończony kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym i udokumentowany zostaje odpowiednim świadectwem ukończenia kursu. Jest on poświadczeniem wiedzy i umiejętności, które na szkoleniu zdobyliśmy. Na stałe może znaleźć się ono w naszym CV.

Kursy kilkustopniowe

Niektóre kursy są kursami kilkustopniowymi. Szkolenia menadżerskie czy komputerowe wymagają wiedzy podstawowej i zaawansowanej. Nie da się obsługiwać skomplikowanych programów do księgowości rachunkowej, jeśli nie ma się podstawowego obeznania z działaniem komputera. Podobnie nie można sprawnie kierować praca zespołu ludzi, jeśli nie ma się podstawowej wiedzy na ten temat. Niekiedy zdobycie danej wiedzy wymaga ukończenia kursów o różnych stopniach zaawansowania – od podstaw po stopień zaawansowany. Dlatego jeśli ktoś, decyduje się na dany kurs w stopniu podstawowym, dobrze jest jeśli znajdzie czas i na wyższy stopień zaawansowania. Tylko taki kurs daje wiedzę kompletna i możliwa do wykorzystania na ryku pośrednictwa pracy.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz