Jak zacząć zarabiać na blogu?

Internet jest miejscem, w którym można zarabiać pieniądze w bardzo atrakcyjny sposób. Jednym z miejsc, gdzie można to robić, są strony z blogami. Jeśli masz swoje stałe miejsce w Internecie, np. prowadzisz własnego bloga, funpage’a, stronę, Instagrama, to już jesteś na dobrej drodze, aby zacząć zarabiać.

Reklamodawcy cenią sobie tych, którzy już posiadają własne platformy reklamowe i mają uznanie u sporej ilości odbiorców, bo dzięki temu da się w prosty sposób zwrócić się do swoich odbiorców i zareklamować im jakiś produkt lub usługę.

Zarabianie na blogu jest możliwe

To za sprawą programów partnerskich, czyli jednego z narzędzi marketingu internetowego. Polega on na wzajemnym oddziaływaniu dwóch uczestników. Pierwszy z nich to sklep internetowy, którego produkty lub usługi mają być promowane, a drugi to jego partner, który zajmuje się promocją na swojej platformie. Przynosi to korzyści jednej i drugiej stronie pod warunkiem, że praca jest rzetelna i systematyczna.

Jak wpleść reklamę na bloga?

Jak to zrobić w przypadku blogów? Trzeba przede wszystkim znaleźć właściwego partnera, który rodzajem usług będzie dopasowany do tematyki, jaką podejmuje blog. Nie powinno to być trudne, ponieważ ilość programów jest bardzo duża (od ubezpieczeń po turystykę). Wybierając program, trzeba właściwie dostosować go do treści, które znajdują się na blogu po to, żeby odbiorcy chętniej klikali w zaproponowane hiperłącze. Jeśli tematycznie będzie ono pasowało do tego, co interesuje ich w danym momencie, to stanie się on odpowiedzią na ich pytania.

Nie trzeba jakoś szczególnie dostosowywać się do reklamy. Wystarczy ewentualnie wprowadzić kilka dodatkowych elementów:

• wpisy o danej porze roku – w odniesieniu do sytuacji pogodowej, np. blog modowy może latem zareklamować sklepy z odzieżą, w których aktualnie są promocje na letnie sukienki,

• poradnik – internauci chcą porad, lubią dowiadywać się czegoś nowego, a najlepiej do tego służą właśnie poradniki. Jeśli w konwencję wpasuje się także sklep internetowy partnera programowego, tym lepiej.

To tylko niektóre z przykładów na to, jak tworzyć bloga, aby jednocześnie przynosiło to zyski. Wyrobiona marka będzie gwarancją sukcesu.

Więcej informacji dostępnych na stronie http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz