Plik produktowy – integracje.

Plik produktowy - integracje.Plik produktowy, to dość proste ale zarazem niezwykle efektywne pod względem marketingowym narzędzie. Pozwala ono na szybkie przedstawienie konkretnej oferty potencjalnemu Klientowi. I choć ta metoda jest bardzo skuteczna, to dużo zależy w niej od tego, jak wielu Internautów zobaczy naszą ofertę. Od czego zależy sukces naszej kampanii przy pomocy plików produktowych?

Jakość przedstawionych informacji. Najważniejsze jest to, by dane przedstawione w pliku były zwięzłe i rzeczowe. Im więcej lania wody tym gorzej.Liczba osób, które przejrzą naszą ofertę. Nie łudźmy się, nawet jeśli nasz plik produktowy pojawi się na stronie wyszukiwarki, to i tak niewiele osób kliknie w niego a co gorsza, mało kto zdecyduje się na naszą ofertę. Dlatego warto postawić na to, by oferta ta dotarła do maksymalnej liczby Klientów. Pytanie, co zrobimy by do tego doszło…

Integracja – metoda na zwielokrotnienie liczby wyświetleń naszej oferty.

Jeśli chcemy dotrzeć do maksymalnej liczby potencjalnych odbiorców, musimy postawić na ilość. Stąd też warto wykorzystać różne, bardzo popularne zresztą kanały informacyjne. Są to po prostu witryny, które (ze względu na swoją popularność) mogą wyświetlać informacje o naszej ofercie dużej liczbie Internautów. Możemy je podzielić na kilka grup:

Porównywarki cenowe

Porównywarki cenowe – plik produktowy, to podstawowe narzędzie wykorzystywane w tych porównywarkach. Jak sama nazwa wskazuje, porównują one i wyświetlają oferty reklamowe swoich Klientów – czyli reklamodawców.Serwisy remarketingowe – zajmują się prowadzeniem kampanii reklamowych w obrębie zarejestrowanych użytkowników. Najpopularniejszym przykładem strony działającej remarketingowo jest Facebook.Wyszukiwarki internetowe – pod tym względem jest tu jeden jedyny monopolista, czyli Google. Wyświetla on naszą ofertę w specjalnych reklamach, widocznych w prawym, górnym rogu ekranu. Sieci afiliacyjne – ich rolą jest udostępnienie naszej oferty możliwie największej liczbie odbiorców, poprzez sieć partnerów związanych z danym serwisem.

Więcej na: http://feedink.com/pl/blog/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz