Zarobki na reklamie w sieci

Marketing internetowy nie polega tylko na promowaniu określonej firmy, produktu czy działań, ale jest także ogromną machiną do zarabiania pieniędzy. Od czasów, kiedy to właśnie e-marketing stał się reklamową potęgą powstało wiele programów partnerskich oraz reklamowych sieci, które umożliwiają uzyskiwać dochody użytkownikom, którzy posiadają własne, niezależne witryny.
Jedną z możliwości jest program AdSense, dzięki któremu w sposób intuicyjny i automatyczny reklamy, najczęściej w postaci banerów zamieszczane są na stronie partnera. Ważne jest przy tym, że zostają one dopasowane odpowiednio do wiążącej tematyki zarówno treści na stronach www jak i reklamowanego produktu czy usługi.


Zarobki, jakie można uzyskać dzięki prowadzonej kampanii AdSense są różne i zależą od wielu czynników. W tym przypadku liczy się branża – uznaje się, iż najwięcej można zarobić na reklamach ukazujących się na witrynach poświęconych finansom, najmniej na tych lifestylowych czy dotyczących rozrywki i kultury. Zaznaczyć przy tym należy, że dużo też zależy od generowanego na stronie ruchu – pamiętajmy, że kliknięcia ze stron bankowych będą lepiej płatne natomiast tych ze stron o tematyce ogólnej może być więcej.


Oprócz zgodnej tematyki i rodzaju sektora rynku zarobki z reklamy będą się różnić biorąc pod uwagę atrakcyjność samej strony i jakości zamieszczanych na niej treści – więcej odwiedzających generują strony atrakcyjne zarówno wizualnie jak i pod względem przydatności.
Oczywistym jest też fakt, iż na większe zyski z emitowania reklamy może liczyć właściciel strony, na której banery czy
linki sponsorowane będą rozmieszczone w odpowiedni sposób. Trzeba zaznaczyć, że nie tylko to kobiety częściej klikają w reklamy, ale liczy się tutaj także efekt wzrokowy. Tym samym reklama nie może być zbyt nachalna, ale umiejscowiona pośród tekstu, narzucająca naturalne kliknięcia a nie wywołująca zniechęcenie i irytację potencjalnego odbiorcy.
Ile więc można zarobić na reklamach AdSense? Stawki są różne i zależą przede wszystkim od sektora rynku. Te najbardziej dochodowe to nawet 10 złotych za jednorazowe kliknięcie natomiast te cieszące się najmniejszym zainteresowaniem generują zyski na poziomie 30 groszy za każdy klik.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz