Kalkulatory OC – po co te wszystkie dane?

Kalkulatory OC – po co te wszystkie dane?Choć coraz powszechniej dostępne kalkulatory OC cieszą się dużym zainteresowaniem, bywa, że ich długość nieco odstrasza.

Klienci wchodzą na strony zadowoleni, że mogą sprawdzić wysokość składki nie wychodząc z domu i widzą formularz wymagający udzielenia kilkudziesięciu odpowiedzi. Dlaczego tak się dzieje i jaki jest sens pytania o kod pocztowy?

Oszczędność czasu lub rzetelność

Niestety, wyliczanie wysokości składki OC związane jest z podaniem całego szeregu informacji o pojeździe oraz o sobie. Nie da się tego obejść podczas spotkania z agentem czy podpisywania umowy. Skrócenie kalkulatora o niektóre pytania lub grupy pytań wiązałoby się ze znacznym pogorszeniem jego rzetelności. W efekcie otrzymana kwota mogłaby mijać się z rzeczywistą i wprowadzać w błąd, narażając klienta jedynie na konieczność podwójnego podawania danych lub uzupełniania ich o dość sporą liczbę informacji. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i wypełnić formularz dokładnie.

Kod pocztowy, poprzedni ubezpieczyciel, rodzina…

Istnieje pewna specyficzna grupa informacji, które podawane są raczej niechętnie. Klienci często zastanawiają się, dlaczego służący do wyliczenia wysokości składki ubezpieczenia OC kalkulator wymaga od nich na przykład podania kodu pocztowego. Ta informacja jest używana w celu sprawdzenia miasta, w którym będzie użytkowany pojazd. Firma ubezpieczeniowa dysponuje statystykami dotyczącymi ryzyka wypadków i kolizji w poszczególnych miejscach w kraju. Zwykle mieszkanie w dużym mieście naraża samochód na częstsze stłuczki, więc cena OC z tego tytułu wzrasta. Niektórzy ubezpieczyciele chcą także wiedzieć, czy klient posiada dzieci i współmałżonka. Osoby wożące dzieci w samochodzie i mające rodziny jeżdżą po prostu ostrożniej – to czynnik obniżający cenę. Z kolei informacja o poprzednim ubezpieczycielu pozwala sprawdzić, na jakich zasadach zostały naliczone zniżki i czy można je bezpośrednio przełożyć na sporządzaną ofertę.

Kalkulatory OC są projektowane tak, by nie wymagać zbędnych informacji, a przy tym podawać maksymalnie rzetelne wyniki. Dlatego ich wypełnianie musi trochę trwać. Nie trzeba się jednak martwić o podawane dane – są całkowicie bezpiecznie.

Oblicz wysokość ubezpieczenia za pomocą https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz