Skorzystaj z kalkulatora OC i AC

Skorzystaj z kalkulatora OC i ACZamiast biegać po rozmaitych agencjach ubezpieczeniowych, możemy siedząc wygodnie w fotelu, za pośrednictwem  Internetu, samodzielnie wyliczyć sobie składkę zarówno dla ubezpieczenia obowiązkowego OC, jak i dobrowolnego      AC. Wystarczy nam do tego kalkulator ubezpieczenia samochodu.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu nazywany w skrócie kalkulatorem OC i AC to wyjątkowo przyjazne narzędzie, które może obsłużyć każdy z nas. Całość operacji sprowadza się do wpisania żądanych przez system danych, które mają wpływ na wysokość naszej składki ubezpieczenia. Dlatego, zanim skorzystamy z kalkulatora musimy przygotować odpowiednie dokumenty zarówno te dotyczące ubezpieczanego pojazdu, jak i zawierające nasze dane osobowe. Przygotujemy zatem dowód osobisty, dowód rejestracyjny, prawo jazdy oraz informacje o przebiegu samochodu i ostatnią polisę ubezpieczeniową.

Jak działa kalkulator OC i AC?

W pierwszej fazie kalkulator poprosi nas o wpisanie wszelkich danych dotyczących samochodu. Chodzi o takie informacje jak marka, rok produkcji, model, rodzaj paliwa, jakim jest napędzany, typ nadwozia, pojemność silnika, moc silnika, liczbę drzwi oraz aktualny przebieg i pochodzenie samochodu. Wszystkie te czynniki mają decydujący wpływ na wysokość składki. Na przykład im większą moc ma silnik, tym większą szybkość może rozwinąć pojazd. To z kolei oznacza, że statystycznie mamy większe szansę spowodować wypadek, którego konsekwencje będą dużo poważniejsze, niż gdyby do niego doszło przy niższej prędkości pojazdu.

Następnie musimy wpisać swoje dane osobowe. Chodzi tu o wiek, to jak długo mamy prawo jazdy, stan cywilny kierowcy oraz miejsce zamieszkania. I te dane nie zostały dobrane przypadkowo. Na przykład fakt, że jesteśmy młodym i niedoświadczonym kierowcą, sprawi, że nasza składka będzie wyższa niż na przykład czterdziestoletniego kierowcy z dwudziestoletnim stażem. Wynika to z czystych statystyk, które jasno pokazują, że młodzi kierowcy mający krótko prawo jazdy, są sprawcami większości wypadków. Kiedy wpiszemy już wszystkie dane, to kalkulator błyskawicznie obliczy naszą składkę na ubezpieczenie.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz