Wynajem auta w wypożyczalni – ważne wskazówki

Wynajem auta w wypożyczalni – ważne wskazówki Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z podobnych usług powinieneś zawsze sprawdzić, czy posiadasz wszystkie wymagane dokumenty jakie są opisane dokładnie w Warunkach Umowy. Do tych najistotniejszych zalicza się: paszport lub dowód tożsamości, który jest ważny, przez co najmniej 6 miesięcy.

Kolejnym ważnym dokumentem są prawo jazdy – ważne, przez co najmniej rok (większe grupy samochodów wymagać będę dwóch lat. Podczas dokonywania rezerwacji samochodu potrzebna jest też karta kredytowa na imię i nazwisko głównego kierowcy – samochody luksusowe, SUV czy rodzinne 7-mio osobowe lub więcej, wymagać mogą przedstawienie 2 kart kredytowych. Nie bez znaczenia pozostaje również dowód rezerwacji.

Wymogi dotyczące kart kredytowych

Miej na uwadze, że dostawcy mają zwykle restrykcyjną polityką dotyczącą kart kredytowych, które zawsze należy przestrzegać. Istotne jest posiadanie kart wypukłych na imię i nazwisko głównego kierowcy. Zaleca się, abyś upewnił się, że masz wystarczający dzienny limit na zablokowanie kwoty wysokości wkładu własnego, oraz najczęściej baku paliwa. Sposób rozliczania za paliwo jest różny dla firm wynajmujących auta na rynku.

Dokładne sprawdzenie

Tego typu wariant wymaga dokładnego sprawdzenia zanim zapadnie ostateczna decyzja o wyborze. W razie wątpliwości zalecane jest skontaktowanie się z bankiem lub usługodawcą, który wystawia kartę kredytową. W lokalizacji podczas odbioru samochodu z kolei ważne jest sprawdzenie dokładnie czy raport odbioru pokrywa się z faktycznym stanem samochodu odnośnie ewentualnych zarysowań czy uszkodzeń. Usługi tego typu cieszą się niebywałą popularnością i w zasadzie nie ma się czemu dziwić ponieważ w znaczącym stopniu pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Decydując się na to rozwiązanie jesteśmy w stanie wiele zyskać wobec czego postarajmy się o tym nie zapominać. Wiele cennych informacji w temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych wobec czego postarajmy się zdawać sobie z tego sprawę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz