O tym musisz pamiętać podczas wynajmu auta

O tym musisz pamiętać podczas wynajmu auta Wynajem auta to jedna z usług, która niesie ze sobą niebywałe korzyści. Okazuje się, że tego typu rozwiązanie jest wyjątkowo pomocne a zwłaszcza podczas wakacji.

Zanim jednak wypożyczalnia samochodów zdecyduje się na nawiązane współpracy konieczne staje się sprawdzenie odgórnych procedur wynajmu auta. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że kierowcy młodsi niż 25. lat będą musieli dodatkowo zapłacić za wynajęcie pojazdu. Bardzo często ta kwota nie jest podawana jeszcze we wstępnym rozliczeniu, tak więc trzeba uważnie czytać całe podsumowanie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt dotyczący zapoznania się z warunkami płatności.

Płatności kartą płatnicza

Musisz wiedzieć, że praktycznie wszystkie firmy wymagają płatności za sprawą karty płatniczej. Okazuje się, że bardzo rzadko istnieje możliwość płatności gotówką. Dodatkowo, płacąc kartą kredytową, zwykle płaci się 2% prowizji karty te są mniej „wygodne” dla firm wynajmujących. Dzieje się tak dlatego, że osoba poszkodowana może zwrócić się do banku z prośbą o anulowanie transakcji w przypadku nieuczciwych praktyk. Można wybrać również płatność on-line. Częstym zwyczajem jest również pobieranie kaucji – w przypadku karty kredytowej kwota nie jest zabierana, a jedynie blokowana. Poradą równie ważna jest, aby zrobić zdjęcia jeszcze przed podpisaniem umowy.

Obejrzenie pojazdu

W momencie odbioru pojazdu bardzo dokładnie obejrzyj pojazd oraz zrób co najmniej kilka zdjęć. Warto abyś zwrócił szczególną uwagę na wszelkie uszkodzenia zarówno karoserii, jak i kół i opon – zdjęcia będą dowodami przy ewentualnym sporze z firmą. Nie bez znaczenia pozostaje również zrobienie zdjęć podczas oddawania pojazdu. W przypadku nieuczciwych zagrań ze strony firmy będą dowody z datą i godziną. Monitoruj transakcje na swojej karcie kredytowej. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy kaucja za samochód została zwrócona (w przypadku blokady środków – czy została cofnięta). Przed kilka tygodniu obserwuj również wszystkie transakcje.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz