Kredyt konsolidacyjny, czyli spłacenie zaciągniętych kredytów

Kredyt konsolidacyjny, czyli spłacenie zaciągniętych kredytów

Konsolidacyjność kredytów to coś, co nie było znane i rozpowszechnione jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj cieszy się dużą popularnością, ponieważ ułatwia spłacanie zaciągniętych kredytów.

Taki kredyt konsolidacyjny sprawdzi się przede wszystkim, gdy gospodarstwo domowe nie nadąża już ze spłatą dotychczas zaciągniętych kredytów i chciałoby ulżyć sobie w tym względzie. Dzięki niemu można spłacić wcześniejsze zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny

Biorąc kredyt tego rodzaju, sprawia się, że jednocześnie spłaca się kilka innych kredytów, ale nie trzeba pamiętać o terminie spłaty każdego z nich osobno. Stają się one jednym kredytem i można je spłacać za jednym razem, w jednym terminie. Ponadto zmniejsza się wysokość pojedynczej raty oraz ogólny termin spłaty zadłużenia, co okazuje się bardzo korzystne dla finansów domowych. Budżet w perspektywie miesiąca zostaje odciążony.

Wzięcie kredytu konsolidacyjnego jest możliwe dopiero wtedy, kiedy do tej pory kredyty spłacało się w terminie oraz jeśli aktualna propozycja rynkowa jest dużo bardziej korzystna dla klienta niż zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Bank musi mieć pewność, że współpracuje z osobą, której można zaufać i która jest wiarygodna. Dodatkowo, jeśli kredyt ten zostanie zabezpieczony hipoteką nieruchomości, to uzyskane warunki będą jeszcze korzystniejsze.

Plusy i minusy

Trzeba pamiętać, że decydując się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego, decyduje się jednocześnie o zwiększeniu całego kosztu kredytowania, czyli będzie się spłacało więcej niż mając inne kredyty. Co prawda, raty comiesięczne faktycznie będą mniejsze, a okres spłaty dłuższy, ale ma to swoje minusy.

Trzeba zatem zastanowić się nad tym, czy wzięcie kredytu tego rodzaju będzie faktycznie korzystne, czy może okaże się strzałem w kolano. Konieczne jest sprawdzenie wymagań, oprocentowania i przemyślenia, na co tak naprawdę klient się decyduje. Nie zawsze wzięcie kredytu konsolidacyjnego będzie się wiązało z korzyściami dla klienta, dlatego trzeba poznać wszystkie jego wady i zalety, żeby później nie rozczarować się i nie stracić pieniędzy.

Warto poczytać https://santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz