Olej wymieniony i co dalej?

 

Olej wymieniony i co dalej?Właściwy stan samochodu zależy od tego, jak się go użytkuje i jak się o niego dba. W dużej mierze zależy od przeprowadzanych napraw i wymienianego na czas oleju. Olej w silniku samochodowym wymienia się po przejechaniu określonej ilości kilometrów. Olej w silniku samochodowym potrafi wymienić wielu kierowców. Niewielu wie, że ten zużyty olej można oddać na skup oleju. Jednak odwożenie oleju z jednej wymiany oleju silnikowego jest raczej nieopłacalne. Zdecydowanie lepiej oddać taki olej nieodpłatnie do warsztatu mechanicznego, który taka zbiórkę oleju przeprowadza.

Pomoc mechanika

Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem w przypadku konieczności wymiany oleju w samochodzie, jest odwiedzenie mechanika i powierzenie jemu tego istotnego zadania. Mechanik wymieni nam olej i jeśli prowadzi odbiór zużytego oleju, pozbawi nas problemu, jakim jest zużyty olej samochodowy. Wielu mechaników gromadzi zużyty olej samochodowy w specjalnych beczkach. Dokonując wielu wymian w ciągu miesiąca są oni w stanie zgromadzić dość spora ilość takiego zużytego oleju. Gdy nazbiera się go znaczna ilość, sprzedają go na skup oleju. Skup ten zwykle odbywa się na takiej zasadzie, że w określonym czasie, czy terminie (niekiedy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym) do danego warsztatu przyjeżdża odpowiednia cysterna, która nazbierany olej odbiera od mechanika.

Olej na skup

Oddając zużyty olej na skup, mechanik nie zarabia dużo. Cena takiego zużytego oleju wynosi maksymalnie 20gr/l. To nieduża stawka, jednak nie o zarobek tu chodzi. Oddając zużyty olej na skup, mechanik ma zaświadczenie, ze nie pozbył się go w niedozwolony sposób. A praktyki takie są nagminnie karane przez różnego rodzaju odgórne kontrole. Zużyty olej, który odbierają skupy oleju jest przerabiany w sposób, który umożliwia jego ponowne wykorzystania. Część oleju utylizuje się w warunkach niezagrażających bezpieczeństwu środowiska. To naprawdę dobra metoda na pozbycie się zużytego oleju samochodowego. Jęli ktoś ma w garażu olej z kilku wymian, watro znaleźć miejsce, które prowadzi jego zbiórkę. W ten sposób pozbędziemy się zbędnego pojemnika w garażu i przyczynimy się dla dobra środowiska.

 

 

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz