Optymalna baza danych

Optymalna baza danychAby móc przygotować profesjonalną kampanię reklamową, niezależnie od branży potrzebna jest do tego celu odpowiednio dopasowana profesjonalna baza danych klientów z której to bazy można będzie na potrzeby kampanii swobodnie skorzystać. Po pierwsze liczy się jakość danych kontaktowych. Do tego zaliczymy to czy są to dane nadal aktualne, a najlepiej świeże oraz to czy są one dopasowane do potrzeb konkretnych klientów. Innych klientów poszukiwać będzie wszak firma oferująca możliwość skorzystania z pożyczki a innych firma która poszukiwać będzie poszukiwać nowych klientów na swoje produkty czy też usługi. Dlatego też ważne jest aby dane w bazie danych były już do takich potrzeb dostosowane. Uniknie się w ten sposób przeszukiwania zakupionej już bazy danych pod kątem określonych kryteriów klientów.

Co gorsza może wtedy okazać się, że w zakupionej bazie danych nie ma takich danych kontaktowych do osób które odpowiadają segmentowi rynkowemu na którym działa firma. Dlatego też lepiej jest zamiast dokonywać zakupów bazy danych gdziekolwiek sugerując się tylko i wyłącznie ceną dokonać zakupu w firmie, która oferuje dokładne dopasowanie danych. Przed zakupem klient informuje firmę o swoich potrzebach, oraz tego jakich danych dokładnie oczekuje. Po dokonaniu analizy wybierane są te rekordy, które spełniają oczekiwania klienta. Oczywiście dokłada się wszelkich starań aby liczba owych rekordów była odpowiednio duża, tak aby zaspokoić potrzeby klientów.

W zależności od branży firmy mogą być zainteresowane różną ilością danych kontaktowych. Różnice także dotyczyć będą cen zakupu określonych informacji, w zależności od rodzaju oferowanego produktu oraz od możliwości które ma firma pozyskująca takie dane z rynku. Dbać należy o to, aby były one odpowiednio często aktualizowane, ale częstotliwość aktualizacji także jest w znacznym stopniu uzależniona od rodzaju danych oferowanych do kampanii marketingowych. Wiadomo, że na przykład dane kontaktowe do podmiotów gospodarczych muszą być aktualizowane zdecydowanie częściej aniżeli podobne dane dotyczące już osób prywatnych, ale także i to nie musi być tutaj bynajmniej regułą.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz