Kampania marketingowa a bazy danych

Kampania marketingowa a bazy danychJedną z najważniejszych rzeczy w każdej kampanii marketingowej promującej jakiś towar lub inną rzecz jest dotarcie to jak najszerszej grupy potencjalnych klientów. Nie da się ukryć, iż nie każda osoba może być naszym potencjalnym klientem. Przykładowo jeżeli sprzedajemy ciągniki, to jeżeli staniemy w centrum Warszawy powiedzmy pod Marriottem i będziemy reklamować nasze ciągniki, to raczej zbyt wielu klientów nie znajdziemy. Natomiast jeżeli udamy się do rolników mieszkających na wsiach, to już raczej znacznie prędzej znajdziemy tam potencjalnych nabywców naszych ciągników. Jest rzeczą naturalną, że skoro istnieje zapotrzebowanie na dane klientów, którzy są potencjalnie zainteresowani zakupem jakiegoś towaru, towaru, to pojawi się ktoś kto taki towar zaoferuje.

W Internecie można znaleźć bardzo wiele ofert specjalnie przygotowywanych baz danych, które zawierają dane bardzo wielu obywateli, które są robione pod różnym kątem. Dane takie są zbierane w przykładowo na jakiejś stronie internetowej, a następnie zapisywane do bazy danych. Każda osoba prowadząca jakąś kampanię marketingową może złożyć zamówienie na odpowiednio sprofilowaną bazę danych. To jakie konkretnie dane i jakiego rodzaju klientów dane to mają być decydujemy my sami. Przecież w każdej sytuacji może się okazać, że profil potencjalnego klienta jest znacznie różny w zależności od rodzaju kampanii marketingowej przez nas prowadzonej. Zakup takiej bazy danych może być dla nas znacznym ułatwieniem.

Dzięki takiej bazie mamy łatwiejszy dostęp do bardzo często znacznej ilości osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane oferowanym przez nas towarem lub też usługą. Jeżeli uda nam się zakupić odpowiednio dobrą bazę danych, to możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na poszukiwaniu klientów, które stanie się po prostu znacznie bardziej efektywne. A każdy przecież zna powiedzenie, że czas to pieniądz. W dzisiejszych czasach, gdzie nie ma czasu na opieszałość czas jest bardzo ważny. Dzięki dobrej bazie danych możemy szybciej dotrzeć do osób, które mogą być zainteresowane naszymi towarami i/lub usługami aniżeli nasza konkurencja. Widzimy więc iż zakup odpowiedniej bazy danych z danymi potencjalnych klientów może przynieść nam sporo wymiernych korzyści.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz