Restauracja, w której dzieci są mile widziane

Restauracja, w której dzieci są mile widzianeProwadzenie własnej restauracji to jeden z najczęściej realizowanych pomysłów na własny biznes. Duża konkurencja na rynku sprawia, że nowym restauracjom trudno jest odnieść sukces na rynku. Stąd też trzeba zaproponować nowatorskie pomysły na jej prowadzenie. Z pewnością takim pomysłem jest prowadzenie restauracji, w której mile widzianymi gośćmi będą rodziny z małymi dziećmi. Jak powinna wyglądać taka restauracja?

Menu

Powinno podobać się małym gościom. Powinno więc być kolorowe. W menu specjalnie przygotowanym z myślą o najmłodszych gościach raczej nie powinny znaleźć się dania ciężkostrawne, doprawione dużą ilością pikantnych przypraw. Podstawą menu opracowanego dla dzieci powinny być dania przygotowane z chudego mięsa, ryb i dużej ilości warzyw.

Wyposażenie sali

W sali restauracyjnej powinny znaleźć się meble, które są przystosowane dla dzieci. Zakup wysokich krzeseł, które w chwili pojawienia się gośćmi z małymi dziećmi można dostawić do stolika to podstawa. Także sztućce powinny być dostosowane do dzieci.

Kącik zabaw

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom jest urządzenie dla dzieci kolorowego kącika zabaw. Nie może w nim zabraknąć kolorowych zabawek, tablic do rysowania. Jeżeli do restauracji przylega ogródek, to na okres lata kącik zabaw warto przenieść na zewnątrz. Można pójść jeszcze dalej i zatrudnić animatorkę zabaw dla dzieci. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami. Animatorkę można jednak zatrudnić tylko na te dni, kiedy restaurację najliczniej odwiedzają rodzice z dziećmi, czyli na przykład wyłącznie na weekendy.

Toalety

Decydując się na otwarcie restauracji, która będzie przyjazna dzieciom warto przystosować dla potrzeb maluchów także toalety. W toalecie nie powinni zabraknąć przewijaka. Mile będą widziane jednorazowe pieluchy i nawilżane chusteczki.

Restauracje przyjazne dzieciom pojawiają się coraz częściej. Wciąż jednak jest ich niewiele, z pewnością więc otwierając taką restaurację możemy liczyć na odniesienie sukcesu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz