Firma świadcząca usługi sprzątające

Firma świadcząca usługi sprzątające

Firma, która oferuje usługi sprzątające to pomysł na własny biznes, który może przynosić spore dochody. Tego typu działalność można prowadzić w wielu miejscowościach, nawet w niedużych miastach.

Jaką ofertę zaproponować?

Oferta firmy może zostać skierowana do osób indywidualnych, ale także do różnego rodzaju firm i instytucji. W zależności od tego, ilu pracowników zdecydujemy się w niej zatrudnić możemy wybrać wąską specjalizację, na przykład proponować wyłącznie mycie okien. Ale im szerszy będzie zakres świadczonych usług, tym więcej klientów uda się zdobyć. Dlatego warto wprowadzić kompleksową ofertę składającą się z:
– mycia okien;
– prania dywanów, mebli tapicerowanych, wykładzin;
– czyszczenie przy pomocy urządzeń parowych;
– sprzątanie nowo wybudowanych budynków;
– sprzątanie po remontach.

Wyposażenie

Na wyposażeniu firmy sprzątającej musi się znaleźć między innymi samochód typu bus. Do tego potrzebny będzie profesjonalny sprzęt sprzątający. Wyposażenie firmy powinno składać się z:
– profesjonalnego odkurzacza plecakowego lub kolumnowego;
– zmywaków i zbieraków do mycia okien;
– parownicy;
– maszyny czyszcząco-szorującej;
– polerki;
– szorowarki;
– ekstraktora;
– mopów, wiader, mioteł;
– czyściwa, ściereczek;
– drabin.
Niezbędny jest także zakup profesjonalnych środków czystości.

Jak założyć firmę?

Osoby, które chcą założyć firmę sprzątającą nie potrzebują żadnych specjalnych zezwoleń. Należy jednak zdecydować, jaką postać prawną powinna firma przyjąć. Najczęściej wybierana jest jednoosobowa działalność gospodarcza. W tym przypadku przyszły przedsiębiorca wypełnia druk CEIDG-1. Wskazuje także formę opodatkowania. Właściciel firmy sprzątającej może zostać płatnikiem VAT, może też zostać zwolniony z obowiązku płacenia tego podatku. Po złożeniu wniosku CEIDG-1 następny krok to zgłoszenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zarówno właściciela firmy, jak i zatrudnionych w niej pracowników. Właściciel firmy ma na to 7 dni od dnia, w którym złożył w urzędzie miasta lub gminy wspominany wcześniej druk.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz