Kampania marketingowa a zakup bazy danych

Kampania marketingowa a zakup bazy danychIstnieje bardzo wiele rodzajów kampanii marketingowych. Niemal każda osoba mogłaby mieć zupełnie inne pomysłu jeśli chodzi o to w jaki sposób takową kampanię przeprowadzić. Jednym z elementów bardzo wielu kampanii marketingowych jest masowa wysyłka wiadomości reklamowych do jak najszerszego grona osób. Mogą to być wiadomości wysyłane jako SMS-y lub też mogą być to wiadomości wysyłane pocztą elektroniczną. Jednak mówiąc jak najszersze grono osób nie mamy tutaj na myśli po prostu jak największej przypadkowej liczby osób do której wiadomości mają dotrzeć.

 

Każdy się chyba zgodzi ze stwierdzeniem, że raczej nie warto mężczyznom wysyłać reklam podpasek czy też tamponów. Podobnie nie warto takich reklam wysyłać również kobietom, które już nie przechodzą menstruacji. Powód tego jest bardzo prosty, mianowicie prawdopodobieństwo, że taka osoba dokona zakupu jest znikome, gdyż nie jest ona potencjalnym klientem tego typu towaru. Warto więc przed rozpoczęciem kampanii marketingowej rozważyć zakup stosownej bazy danych zawierającej takie dane jak adres email osób na przykład myślących o zakupie nowego telefonu. Jeżeli chcemy sprzedawać telefony, to taka baza będzie bez wątpienia dla nas interesująca. Ponadto wiele firm oferujących bazy danych, oferuje również pomoc przy napisaniu samej wiadomości, którą chcemy rozesłać do potencjalnych klientów. Ponadto można spotkać oferty, gdzie oferowana jest możliwość napisania kilku wersji owej wiadomości oraz przetestowania każdej z nich na losowo wybranej grupie rekordów z danej bazy danych.

Dzięki temu możemy sprawdzić, która z wersji wiadomości powoduje większe zainteresowanie wśród adresatów tychże wiadomości. Ponadto warto również zwrócić uwagę na to, że bardzo wiele firm, które oferują sprzedaż baz danych również posiada w swojej ofercie możliwość pomocy przy zarządzaniu ową bazą. Nie są to oczywiście jedyne rzeczy jakie takie firmy zajmujące się sprzedażą baz danych oferują. Jednak zbyt jest takich rzeczy aby pisać o nich wszystkich. Więcej rzeczy na ten temat można znaleźć oczywiście w Internecie oraz innych źródłach.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz