Po raz kolejny o powszechnych usterkach

Samochody są maszynami, które czasem nawalają. Dlatego należy poznać przede wszystkim przyczyny możliwych awarii. Jest ich niestety wiele i nie w sposób wymienić, i zapamiętać wszystkie.

Niestety aktualnie awarie samochodów zdarzają się bardzo często. Często bezpośrednią ich przyczyną są zaniedbania kierowców. Jednak wielu awarii nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jako przykład możemy podać awarię wentylatora chłodnicy. Warto wiedzieć, iż wentylator chłodnicy może ulec awarii na skutek przepalonego bezpiecznika, a także uszkodzonego przekaźnika. Może również nie działać z powodu uszkodzonego wyłącznika termicznego lub silnika wentylatora. Ponadto wentylator również może zostać uszkodzony ze względu na powstałą przerwę w obwodzie. Tego typu awarie możemy często sami usunąć, jednak możemy mieć kłopot z odnalezieniem dokładnej przyczyny problemu. Ponadto ciężko również jest się dostać do uszkodzonych elementów, takich jak na przykład wentylatora, ponieważ po drodze musimy zdemontować kilka innych. Z tego powodu najlepiej w tej sytuacji udać się do odpowiedniego specjalisty.

Niestety jeżeli kiedykolwiek spotka nas awaria rozrusznika w naszym samochodzie, musimy liczyć się z tym, iż sami na własną rękę nie dokonamy naprawy. Zazwyczaj przyczyny tej awarii bywają różne. Uszkodzony może być wyłącznik elektromagnetyczny lub też zębnik, wraz ze sprzęgłem jednokierunkowym. Ponadto przyczyną awarii mogą być również zużyte łożyska, a także szczotki. Do usterki może przyczynić się również zwarcie w uzwojeniu stojana lub też wirnika. Mogą być również uszkodzone elementy przekładni planetarnej. Jak już wcześniej wspomniano, na własną rękę bardzo ciężko jest naprawić powstałe uszkodzenia, a przede wszystkim samemu postawić właściwą diagnozę. Do naprawy każdego z wymienionych uszkodzeń niezbędne będzie całkowite wymontowanie rozrusznika. Z pewnością jest to zajęcie wyłącznie dla specjalistów.

Ponadto, należy wspomnieć o wtryskiwaczach. Jest to element układu wtrysku. Odpowiada on za wtryskiwanie paliwa pod zwiększonym ciśnieniem. Regeneracja wtryskiwaczy jest dość drogim przedsięwzięciem, jednak jest dużo tańsza niż wymiana na nowe egzemplarze. Przypadłość ta jest dość powszechna i zdarza się na co dzień wielu kierowcom.

Awarie samochodowe zdarzą się niestety ciężko. Aby im zapobiec należy dbać o samochód oraz rozważną jazdę. Te dwie proste czynności mogą w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko wystąpienia usterki.

Sprawdź także jak regenerować wtryski: http://www.wtryskiwacz.com/regeneracja-wtryskiwaczy.html

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz