Podróże służbowe – zmora polskich firm?

 

Podróże służbowe – zmora polskich firm?Udoskonalenie technologii spowodowało szybki postęp globalizacji, a tym samym spowodowało spore zamieszanie w naszym codziennym życiu. Zacieśniające się związki pomiędzy miejscami i ludźmi obserwujemy również, jeśli chodzi o pracę. Większość firm nie ogranicza dziś swoich działań do rynku lokalnego, a współpracuje z przedsiębiorstwami położonymi w różnych miejscach świata. Surowce są ściągane z jednego państwa, towary eksportowane do innego, pracownicy mówią różnymi językami i są różnych narodowości. Nierzadko spotykamy się z sytuacją, w której zarząd firmy mieści się w jednym kraju, a produkcja odbywa w innym. W tak zorganizowanym biznesie koniecznością stają się podróże służbowe – nie wszystko bowiem da się załatwić przez internet, czasami potrzebny jest kontakt face to face.

Podróże służbowe w polskich przedsiębiorstwach

Ilość podróży służbowych w polskich firmach stale rośnie – statystyki wskazują na to jednoznacznie. Pracownicy często delegowani są do innego miasta czy nawet kraju w celach biznesowych – mają prowadzić rozmowy z kontrahentem, przejść szkolenie czy podpisać umowę w imieniu firmy.

Badania pokazały również, że dla wielu polskich przedsiębiorców podróże służbowe to spory problem organizacyjny. Ponieważ wydatki dotyczą tutaj różnych dziedzin (transport, nocleg, dieta), firmy mają problem z ich rozliczeniem. Okazuje się, że większość kosztów podróży służbowych generuje ich obsługa, czyli prawidłowe zaksięgowanie.

Pracownicy natomiast ubolewają nad tym, że często muszą pokrywać koszty przejazdu z własnej kieszeni, a dopiero później otrzymują zwrot od pracodawcy. Inną, często stosowaną w polskich firmach metodą poradzenia sobie z wydatkami na podróże służbowe jest zaliczka – choć wygodniejsza dla pracownika, to trudna w rozliczeniu.

Podróż służbowa – jak uprościć rozliczenie i obniżyć koszty

Czy jest alternatywna dla skomplikowanych systemów rozliczeń podróży służbowych? Coraz częściej stosowaną przez polskich przedsiębiorców metodą jest Spendeo. To system, który jest wygodny zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika, który przed wyjazdem otrzymuje specjalną kartę płatniczą do dyspozycji. Spendeo pozwala na łatwe rozliczenie i znacznie obniża koszty podróży służbowych, a pracownik czuje się komfortowo, nie musząc wykładać pieniędzy z własnej kieszeni. Dowiedz się więcej: http://www.edenred.pl/

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz