Zarządzanie flotą samochodową

Obecnie jest dość sporo firm, które skupiają się na tym, żeby zarządzać flotą samochodów i wypożyczać ją firmom. Jest to zwykle wynajem długoterminowy, który ma za zadanie udostępnienie firmie samochodów, żeby mogły normalnie funkcjonować.

Nie każdą firmę stać na to, żeby zakupić samochody do firmy, ponieważ trzeba bardzo dużą sumę pieniędzy przeznaczyć na owe auta. Nie tylko jest to dość kosztowne, lecz także kłopotliwe. Posiadając takie samochody, trzeba o nie zadbać, zatrudnić specjalistów i co jakiś czas robić przeglądy. Wypożyczone auto jest wciąż pod opieką firmy, która jest jego właścicielem.

Wypożyczanie samochodów

Zarządzanie flotą samochodowąFirmie, która wypożyczyła samochód, pozostaje tylko dbać o niego w normalnym zakresie, czyli w zakresie drobnych napraw i troski o samochód. Obecnie dość dużo firm oferuje flotę samochodową, która jest wypożyczana poszczególnym firmom. Najczęściej oferowany jest wynajem i zarządzanie, ponieważ firma, która wynajmuje auto, woli, jak w kwestii sprawności, ktoś inny zajmie się dbaniem o samochód. Z tego powodu, jeśli firma sama dba o auto, nie ma problemu, żeby się tym zająć, jednak, jeśli jakaś firma chce mieć sprawny samochód, ale odstawia w razie czego do serwisu i ktoś musi się tym zająć, wówczas zwykle zajmują się tym właściciele floty. Możemy, zatem skorzystać tylko z wynajmu, ale też z tego, żeby dana firma zadbała o samochód i o jego sprawność.

Lepszy outsorucing?

Bardzo ważne jest, żeby ktoś się zajął danym samochodem, ponieważ trzeba zadbać o jego sprawność i przegląd techniczny.  Nie jest wcale łatwe zarządzanie flotą samochodową, dlatego firmy coraz częściej korzystają z usług zewnętrznych firm. Czasem jest to na zasadzie tego, że w ogóle od floty wypożyczamy samochody, ale czasem mamy własną flotę, jednak zamiast samodzielnie zatrudniać fachowców i mieć z tego tytułu wiele pracy, lepiej jest zlecić to firmie zewnętrznej, która wykona pracę w doskonałym stylu, a my będziemy mieli spokój i sprawne auta. Każda firma, która ma swoje auta, wie doskonale, jak trudno jest zajmować się samochodami. Dlatego chętnie korzystają z firm, które zawodowo zajmują się flotami samochodów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz