Jak dbać o flotę samochodów w firmie?

Obecnie bardzo dużo firm, korzysta z zewnętrznych przedsiębiorstw, które umożliwiają prowadzenie firmy i zmniejszają koszty ich utrzymania. Oczywiście nie ma aż tak strasznie dużo firm auto fleet, ponieważ trzeba mieć całą flotę samochodową, i w dodatku doskonałe serwisy, które zajmą się samochodami. Auto fleet to firma, która oferuje długoterminowe wypożyczenie samochodu z pełną jego obsługą.

Czyli to my dbamy o stan techniczny auta a nie osoba, która go wypożyczyła. Oczywiście podstawowe naprawy leżą w gestii osoby czy firmy wypożyczającej, jednak poważne naprawy są w obowiązkach firmy, która owe samochody wypożycza. W wielu miastach jest jakiś car fleet, choć niekoniecznie w każdym mieście.

Minimalizacja kosztów

Jak dbać o flotę samochodów w firmie?Chodzi o to, że samochody są często bardzo potrzebne, i nie zawsze mamy ochotę w pełni się nimi zajmować. Dlatego firmy zewnętrzne, które posiadają flotę samochodową, chętnie zajmują się samochodami, które są chwilowo uszkodzone, ponieważ to ich zarobek. Sprawny samochód jest doskonałym sposobem na zarobek, ponieważ wiele firm go wypożycza i to często bardzo długookresowo. Takie korzystanie z usług zewnętrznych firm, jest wręcz doskonałe, ponieważ w ten sposób ktoś inny może prowadzić firmę, a my minimalizujemy koszty poszczególnych prac. Niezwykle często wychodzi tak, że skorzystanie z usługi zewnętrznej firmy, jest o wiele korzystniejsze, niż zatrudnienie pracowników, wykonywanie badań i konserwowanie maszyn.  Bez wątpienia doskonałym sposobem na samochód firmowy jest wzięcie go w leasing.

Full service leasing

Bardzo często możemy znaleźć takie firmy, które oferują full service leasing. Jest to bardzo korzystne, ponieważ dana osoba nie musi kupować samochodu, nie musi tracić sporej sumy pieniędzy od razu, ponieważ płacimy za samochód w ratach, w dodatku nie musimy go wykupywać. Jeśli będziemy chcieli nowocześniejszy, wówczas rozwiązujemy umowę i bierzemy następny. Warto o tym pamiętać, ponieważ nie zawsze musimy kupować samochód, jeśli jest nam potrzebny. Obecnie wiele firm decyduje się na to, żeby zamiast kupować samochód, rzeczywiście wziąć go w leasing.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz