Aparaty ortodontyczne dla dzieci: aparaty ruchome i aparaty stałe

Aparaty ortodontyczne dla dzieci: aparaty ruchome i aparaty stałe  Aparat ortodontyczny to czasami jedyne wyjście z sytuacji, dla osób, które mają wadę zgryzy lub krzywe zęby. za jego pomocą możliwe staje się usunięcie wady.

Nic więc dziwnego, że z podobnego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Warto jest zdawać sobie sprawę, że przy leczeniu wczesnym, w wieku 7-10 lat zwykle stosuje się aparat ruchomy. Powinien on być noszony 12-14 godzin na dobę. A wtedy to pierwsze efekty są widoczne już po dwóch miesiącach. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy dziecko będzie aparat nosiło regularnie i trzymało się zaleceń ortodonty. Bardzo ważne jest więc pilnowanie, aby tak właśnie się działo.

Utrudnienia mowy

Wiadomo, nie jest to zawsze łatwe. W końcu dziecko może się skarżyć na niewygodę, utrudnienia w mówieniu i dziwny wygląd. Już pomijając trudności związane z jedzeniem. Można jest jednak je przekonywać za sprawą indywidualnie dobranego koloru lub obrazku z kwiatkami i samochodami. Kluczową rolę odgrywa wtedy również postawa rodziców. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że powinni oni rozmawiać ze swoją pociechą na temat korzyści jakie wynikają z leczenia ortodontycznego. Mogą również wprowadzić system nagród za sumienne przestrzeganie godzin noszenia aparatu.

Systematyczne noszenie aparatu

Na pewno każda metoda jest dobra, aby nauczyć dziecko systematyczności w noszeniu aparatu. Musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że w przypadku starszych dzieci i młodzieży (12-16 lat) standardem są aparaty stałe. Wynika to z obecności zębów stałych i znacznie większej dojrzałości psychicznej. U starszych duże znaczenie odgrywa higiena jamy ustnej. Zwykle nie trzeba ich przekonywać do noszenia, a nawet sami przekonują rodziców do korekcji uzębienia i konieczności zakupu aparatu. Zdają sobie sprawę z tego, że leczenie w młodym wieku przełoży się na piękny uśmiech w dorosłym życiu. Na końcowy efekt muszą poczekać od 1 do 2,5 roku. Jednak na pewno warto jest poczekać, aby móc zobaczyć końcowy efekt.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz