Ile kosztuje nowy uśmiech?

Ile kosztuje nowy uśmiech? Jeszcze do niedawna hollywoodzki uśmiech można było osiągnąć jedynie za pomocą aparatów ortodontycznych. Mimo faktu, że poprawiały one zgryz to nie zmieniały kształtu zębów, a tym bardziej ich koloru. Na ten moment stosuje się licówki, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt. Jednak u kogo sprawdza się najlepiej?

Ile trzeba będzie zainwestować w nowy uśmiech? Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że licówki to nic innego jak rodzaj płytek, które są przyklejone do zęba, a ponadto wykonywane są najczęściej z porcelany lub kompozytu. Stosuje się je w celu poprawy estetyki zębów, a także przy niewielkich wadach ortodontycznych. Idealnie znajdują swoje zastosowanie w sytuacji, gdy jeden ząb jest delikatnie zrotowany i nie chcemy z tego powodu zakładać aparatu. Można stosować je też w celu odbudowy startych na skutek zgrzytania zębów.

Cele estetyczne

Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że ich grubość zależna jest od tego, w jakim celu chcemy je zastosować. Zwykle używane są one w celach estetycznych, ponieważ są bardzo cienkie, a z kolei w celach ortodontycznych wybiera się te grubsze. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że w Stanach Zjednoczonych panuje na ten moment moda na przyklejanie licówek. Znacznie rzadziej zakłada się aparat na zęby czy wykonuje operacje korygujące zgryz. Coraz częściej amerykańskie kliniki są w stanie zapewnić, że za pomocą licówek możliwe jest korekta każdej wady ortodontycznej. Tymczasem nie jest to jednak prawdą. Okazuje się, że możliwe jest zastosowanie licówek tylko w wyjątkowych wypadkach. Jeszcze przed ich nałożeniem powinna być przeprowadzona w sposób prawidłowy analiza zwarcia, ażeby licówki nie pogorszyły naszego komfortu gryzienia.

Wskazania medyczne

Mogą również istnieć medyczne wskazania do założenia licówki. Zazwyczaj jest to wtedy, kiedy pacjenci mają przebarwione zęby na skutek przyjmowania antybiotyków w młodym wieku. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że niestety niektóre antybiotyki stosowane są już do 12 roku życia powodują trwałe przebarwienie zębów. Nie zawsze można założyć licówki.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz