Najważniejsze informacje odnośnie licówek

Najważniejsze informacje odnośnie licówek Licówki to jedno z tych rozwiązań, które wybierane są przez osoby chcące zmienić wygląd swojego uśmiechu. Okazuje się, że w niektórych przypadkach wybierane są one zamiast aparatów ortodontycznych. Zanim jednak zostaną założone właściwe licówki to zdejmowane są te tymczasowe.

To bardzo czasochłonny proces, który wymaga od lekarza wiele precyzji i uważności. Z kolei od samego pacjenta dużo cierpliwości. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że jeszcze przed ich przyklejeniem dokonywane są przymiarki. Tak więc sprawdza się wtedy kolor, kształt, a także to, czy licówki nie podrażniają dziąseł. Jeśli z kolei pacjent jest zadowolony z efektu to już po kilku godzinach może wyjść z nowymi zębami. Z kolei jeśli przy przymiarce będzie jednak niezadowolony z koloru to jeszcze nic straconego.

Kiedy zmiany licówki nie są możliwe?

Po zacementowaniu jej zmiany nie są już możliwe. Najtrudniejsza jest faza klejenia. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że porcelana jest dosyć krucha, a klej silny, dlatego pacjent musi cierpliwie siedzieć na fotelu. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że licówki nakłada się zwykle na dziesięć przednich zębów na dole i na górze. Czas wklejenia jednej licówki trwa od około 10 do 30 minut. Po tym jak zostaną przyklejone, nie wolno jeść niczego kolorowego przez około 6 godzin. Nie jest to wskazanie bezwzględne, jednak zdarza się, że pacjenci reagują bardzo indywidualnie i może dojść do przebarwienia.

Ile kosztują licówki?

Ponadto należy zdawać sobie sprawę z faktu, że nowy uśmiech to wydatek rzędu od 1,2 tys. zł do 2,5 tys. zł za jedną licówkę. Cena zależna jest od gabinetu, w którym wykonujemy podobna usługę. Bywa i tak, że gabinet oferuje licówkę za znacznie niższą cenę, na przykład 800 zł, ale często okazuje się, że należy do tego doliczyć cenę przyklejania. Podczas analizy rynku warto jest zapytać dokładnie, co zawiera się w cenie. Cena zależna jest od umiejętności lekarza dentysty i pracowni protetycznej, która na jego zlecenie licówki wykonuje.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz