Kto kwalifikuje się do założenia licówek porcelanowych?

Kto kwalifikuje się do założenia licówek porcelanowych?Licówki, które zostałyy wkonane z porcelany są nie tylko estetyczne i w dobranym do potrzeb kolorze i kształcie, ale również są stosunkowo mocne. Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nie utrzymają się jednak na zniszczonych, rozchwianych zębach, które dodatkowo mają braki w szkliwie.

Ta więc osoby, u których została stwierdzona paradontoza nie powinny zastanawiać się nad takim rozwiązaniem. To są odgórne zalecenia wobec czego wtedy koniecznością staje się skorzystanie z innego wariantu. Jest ono natomiast idealne dla tych wszystkich, którzy mają nierozchwiane, zdrowe zęby oraz zdrowe dziąsła. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że nakrycia licówkami mogą wymagać niektóre rodzaje trwałych przebarwień, których nie da się w pełni usunąć. Ponadto to rozwiązanie jest również dla tych wszystkich, którzy mają rzadko rozstawione, z diastemą, nadłamane i krzywe. W niektórych przypadkach, aby uzyskać dobry efekt konieczne staje się nałożenie licówek na wszystkie przednie zęby, górne i dolne.

Kiedy warto założyć licówki?

Z kolei zaś w innych zupełnie wystarczające staje się skorygowanie jednego lub dwóch zębów za ich pomocą. Już podczas pierwszej wizyty u stomatologa możliwe będzie ustalenie czy licówki są najlepszym pomysłem. W końcu może przebarwienia da się usunąć w inny sposób, a krzywe zęby naprostować za pomocą aparatu ortodontycznego. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że stomatolog ma za zadanie ocenić stan zębów i dziąseł. W końcu ich zły stan może całkowicie wykluczyć możliwość założenia trwałych licówek, a podobne działania jedynie ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Szlifowanie zębów

Po ustaleniu jak zostanie ustalone, na które zęby potrzebne są do założenia licówki oraz z jakiego powinny być rozmiaru, koloru i kształtu konieczne staje się je delikatne oszlifowanie zębów. W ten sposób nie narusza się więc zdrowia zęba. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że dany zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po tym jak zostanie oszlifowany pobiera się z kolei odcisk zęba, po czym przesyła się go do gabinetu protetycznego, aby w ten sposób została wykonana licówka pasująca do konkretnego zęba.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz