Licówki – jak dobrze dobrać?

Licówki – jak dobrze dobrać? W gabinetach stomatologicznych stosuje się zazwyczaj różne rodzaje licówek. Tak więc dostępne są licówki akrylowe, kompozytowe, ceramiczne, porcelanowe i pełnoceramiczne.

Wybierając najlepsze rozwiązanie ze wszystkich dostępnych warto jest zasugerować się opinią osób posiadających w temacie doświadczenie. W ten sposób możemy wpłynąć na wybór najlepszego wariantu pośród wszystkich dostępnych na rynku. Tak więc licówki akrylowe zabezpieczają ząb tymczasowo przed założeniem licówki właściwej. Warto dodać w tym miejscu, że są one mało estetyczne, ale za to znacznie tańsze. Tymczasem efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat. Z kolei licówki kompozytowe, które powstają ze specjalnie przygotowanego kompozytu i z dodatkowych materiałów to rozwiązanie, na które decyduje się więcej osób.

Jednolita barwa licówek

Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru należy zdawać sobie sprawę z faktu, że kompozytowa licówka charakteryzuje się zwykle jednolitą barwą i wygląda sztucznie oraz jest podatna na przebarwienia. Z kolei zaś licówki ceramiczne powstają ze skaleniowej ceramiki, dlatego wyglądają stosunkowo naturalnie. Bardzo ważne jest to, że są one znacznie trwalsze w porównaniu z kompozytowymi licówkami. Na ten moment największym zainteresowaniem cieszą się licówki porcelanowe.

Trwałe i elastyczne licówki

Warto dodać, że są one elastyczne, trwałe i wytrzymałe. Ponadto licówki porcelanowe mogą być mocowane na wszystkich zębach i nie są one podatne na przebarwienia. Licówki pełnoceramiczne posiadają strukturę imitującą strukturę zęba. Wobec czego składają się one z warstwy szkliwa i porcelanowej zębiny. Są one najlepsze, ale też wiążą się z wyższym kosztem. Zanim jednak zdecydujemy się na ich założenie warto jest zdawać sobie sprawę ze wszystkich przeciwskazań. Do tych najważniejszych zaliczają się choroby dziąseł oraz zbyt duże zniszczenia zębów. Wtedy to stomatolog stosuje korony.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz