Licówki porcelanowe- jak wybrać?

Licówki porcelanowe- jak wybrać? Licówki porcelanowe to bardzo cienkie płytki, które wykonane są z trwałej porcelany i nakleja się je na zęby. Stomatologia estetyczna oferuje to rozwiązanie po to, aby osoby z problemami z zębami natury estetycznej – takimi jak krzywe zęby, nadłamania, przebarwienia mieli możliwość pozbycia się swoich kompleksów.

Do założenia licówek zazwyczaj kwalifikują się zęby, których nie da się naprawić inaczej, ale które ciągle są zdrowe. Niezaprzeczalną zaletą licówek porcelanowych jest przede wszystkim ich estetyka. Osoby, które decydują się na to rozwiązanie mogą cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas/ Mogą mieć one dowolny kształt i kolor. Wszystko w końcu wygląda tak jak należy. Ponadto należy dodać, że są bardzo cienkie przez co mają zaledwie pół milimetra i nie sprawiają wrażenia sztucznego uśmiechu.

Dobór rozmiaru i koloru

Trzeba również zdawać sobie sprawę z faktu, że ich rozmiar i kolor dobrze jest wybrać razem ze stomatologiem, który doradzi co do ich optymalnych parametrów. Innym plusem założenia licówek porcelanowych jest fakt, że w dużo mniejszym stopniu osadza się na nich osad nazębny. Jeżeli więc masz tendencje do tworzenia się kamienia nazębnego przez to rozwiązanie będziesz mógł raz na zawsze pozbyć się kłopotu. Są więc bardziej odporne na kamień nazębny i przebarwienia. Z drugiej zaś strony trzeba szczególnie pamiętać o należytej higienie jamy ustnej. Stan licówek zależny jest w dużej mierze właśnie od higieny i stanu zębów i dziąseł. Musisz również zdawać sobie sprawę z faktu, że licówki porcelanowe są dosyć trwałe i twarde.

Licówki twardsze od szkliwa

Zwykło się nawet mówić, że są one twardsze niż naturalne szkliwo zębów. Nie mniej jednak zaleca się, aby zachować szczególną ostrożność przy jedzeniu bardzo twardych pokarmów, aby uniknąć ewentualnego zniszczenia licówki. Zdając sobie sprawę z tego typu faktów możliwe stanie się odpowiednie zadbanie o stan licówek. Jest to bardzo ważną sprawą wobec czego postarajmy się zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej podczas noszenia licówek.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz