Przeciwwskazania do zakładania licówek

Przeciwwskazania do zakładania licówek Licówki nie są rozwiązaniem, z którego mogą korzystać absolutne wszyscy. Okazuje się, że są przeciwskazania do ich zakładania wobec czego konieczne staje się, aby zdawać sobie sprawę z tego faktu.

Do najważniejszych przeciwskazań należą: choroby dziąseł i przyzębia, bruksizm, silne przebarwienia zębów, zbyt mała ilość szkliwa, ząb leczony kanałowo. Ponadto zanim jeszcze zdecydujemy się na licówki warto jest wiedzieć, czym różnią się one od koron. Otóż, licówka to cienka płytka jaka zostaje wykonana najczęściej z porcelany lub samej ceramiki.

Jak nakłada się licówki?

Licówki nakłada się wyłącznie na zdrowe zęby, a cały zabieg zakładania licówek wykonywany jest tylko w celach estetycznych, np. gdy zęby są przebarwione lub krzywe; licówka jest mocowana do zębów za pomocą specjalnego kleju. Na rynku wyróżniamy licówki wykonane z akrylu, kompozytowe, licówki ceramiczne, licówki porcelanowe, licówki pełnoceramiczne, licówki ręcznie malowane. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że licówki są znacznie tańsze od koron, a dodatkowo ich cena zależna jest od materiału, z jakiego zostały wykonane. Zwykle waha się ona na poziomie od 80 do 2 500 zł. Jeżeli chodzi o korony to nic innego jak sztuczny ząb. Korona jest mocowana albo do naturalnego korzenia zęba, albo do implantu, ktry imituje korzeń zęba, za pomocą specjalnego łącznika.

Jakie korony wyróżniamy?

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że cały zabieg zakładania koron zwykle wykonywany jest w celu uzupełnienia wszelkich ubytków zębowych. Tak więc wyróżniamy korony metalowe, akrylowe, metalowe licowane akrylem, ceramiczne, metalowe licowane porcelaną, cyrkonowe. Ich koszt wykonania jednej korony waha się od 275 zł do 5000 zł. Wiele cennych informacji w temacie jesteśmy w stanie czerpać ze stron internetowych wobec czego warto jest sięgać do tego typu rozwiązań. Jest to wariant, który niewątpliwie wiele dobrego wniesie do naszego życia w związku z czym zdawajmy sobie z niego sprawę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz