Licówki – pomoc w wyborze najlepszych

tooth-1015425_960_720Licówki dostępne na rynku występują w wielu rodzajach. Na ten moment dostajemy możliwość wybrania różnych rodzajów materiałów z jakich to zostały one wykonane. W porozumieniu ze stomatologiem możliwe jest dobranie rozwiązania najlepiej dopasowanego do potrzeb. Wiele cennych informacji w temacie jesteśmy w stanie pozyskać ze stron internetowych, które zajmują się daną tematyką.

Ewentualnie konsultacje z osobą znającą temat również pozwolą pozyskać ważne dla nas informacje. Obecnie są dostępne m.in. licówki, które zostają wykonane z porcelany, akrylu i kompozytu. Są one polecane przede wszystkim dla osób, które pragną olśniewającego uśmiechu. Licówki różnią się od koron zębowych. Zwykle posiadają one postać cienkich płytek, które wykonane są z porcelany i mocowane są na wargowej stronie zębów. Stomatolog używa w tym celu specjalnego kleju.

Co umożliwiają licówki?

Licówki umożliwiają zmianę koloru zębów, uregulowanie ich kształtu i długości oraz odbudowę brakujących fragmentów. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że zęby nie odróżniają się od naturalnych. Uśmiech za sprawą licówek prezentuje się olśniewająco. Zdecydowanie więc warto jest zdawać sobie sprawę z tego faktu, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani wyborem. Szczególnie polecane są porcelanowe licówki, które zostały wykonane z obojętnego materiału i przez co nie wywołują alergii.

Zabieg zakładania licówek

Zakładanie licówek – jak wygląda zabieg? Licówki są mocowane na zęby na jeden z dwóch sposobów. Pierwsza metoda polega na zeszlifowaniu licowej warstwy szkliwa. W momencie, kiedy miejsce na licówkę zostanie specjalnie przygotowane możliwe są one do przymocowania. Szlifowanie jest znacznie bardziej korzystne w przypadku korygowania zęba, a dodatkowo ulega zmniejszeniu jego rozmiaru. Druga metoda polega na zamocowaniu licówek na zębach bez konieczności szlifowania. Zabieg jest wówczas w pełni odwracalne.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz